29 november 2017

Tipikas

Minu päev otsa natuke tervislikumalt toitumist päädis sellega, et ma, lisaks näljas olemisele, vastu ööd hakkasin kartulilootsikuid vorpima. Et no kui kogu päeva suutsin end vaos hoida ja mitte ei vaadanud ka tuhlite poole, siis nüüd teen topelt. Kohe näha, et eestlane, sest ei saa päevagi kartuli ja lihata hakkama.

Aga mitte sellest ei pidanud ma kirjutama. Võtsin siis kartulid ja viskasin sõber guuglile ette, et anna mõni hea nipp või näpunäide, et kuidas need kartulikoored vähe põnevamalt täna teha võiks. Sõber guugel ei olnud kade ja otsustas mu õhtut kohe eriliselt vürtsitada. Ta ei lükanud mind kuhugi kokandusnurka ega -blogisse, vaid ühte teise b-ga algavasse veebikeskkonda, kuhu ma tõepoolest pole kaua sattunud. Sealses foorumis oli keegi naisinimene mõned aastad tagasi uurinud seda kartulikoorte teemat ja minul oli siis nüüd haruldane võimalus lugeda, mida tarkade klubi talle vastas. 

Esmalt sain ma aru, et taoline küsimus ise oli päris paljusid b-tähega algavaid naisinimesi südamepõhjani solvanud. Koguni sedavõrd, et nad võtsid vaevaks ikka kommentaariumiski vastata, et nemad mingeid kartulikoori küll ei söö, pole kunagi söönud ja ei kavatse ka tulevikus seda teha. Oli ilmne, et see käiks neile kõvasti au pihta või midagi sinnakanti.

Mõni julgem siiski oli, kes söandas teistele kuulutada, et on säherdust ilmaimet valmistanud (ma ei tea neid sealse keskkonna allhoovuseid väga täpselt, kuid küllap kätkes see ühtlasi enda allapool vaesuspiiri elamise tunnistamist). Üks neist julgetest oli aga nii vapper, et tema oli näiteks koori valmistanud friiseris ja süüa soovitas tipikastmega

Aga minu uued avastused ei piirdunud veel kõige eelnevaga. Sõnade tähendused on erinevates subkultuurides tegelikult põnevad. Sest kui keegi oli siis viimaks vastajat seal parandanud, et tipikastme asemel peaks ikka dipikaste olema (kuigi tegelikult vist ei pea keeleinimesed ka seda varianti õigeks, piirduma peaks ainult dipi endaga...vist on nii), siis põnev "tipikaste" pani mind seda sõna edasi guugeldama. Teemasid lademes, hakka või uskuma, et selline salapärane kaste olemas on. Mingis teises teemas läks mõnel mimmul mõte ikka kohe edasi lappama, ehk siis mängu toodi need küüntemaailma tipud/tipid (tunnistan ausalt, natuke võõras teema ja ma ei teagi, kuidas seda käänata-väänata...näen, et interneeduses esineb igasuguseid variante :)

Nii palju siis juustuga üle uputatud kartulilootsikutest. 

P.S. Kutsuge mind korrale, kui ma peaks liiga palju toidujutte siia riputama!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar