24 detsember 2017

"Kas te armastate Brahmsi..." F. Sagan

Teine katsetus Saganiga. Juba hakkab mingi mulje tekkima. Temas on midagi, midagi, mis võtab lugejal natist kinni ja ei lase lahti. Samas... ta triivib ikka ja aina mingites pealmistes kihtides just nagu, ta ei lähe nende, oma olemuselt väga põnevate, karakterite sisse. Minu jaoks vähemalt mitte piisavalt. Ma ei arva, et tal ei olnud selleks piisavalt oskusi ja annet, aga küllap oli päris elu ise kogu aeg risti ja põiki ees, see on see kirjutavate inimeste pidev ahvatlus - kumba elu elada? Kas seda paberi peal toimuvat, mis on kuratlikult põnev ja mänguline ja piiritu, või siiski seda reaalset, kus saad samuti ise lavastaja olla... Äkki Sagan oli ka pidevalt dilemma ees?
Siinne armukolmnurk - vist siiski nelinurk - on kõik nii ühtviisi mökud, et vajanuks veidike värvi juurde. Praegu jäid nad kuhugi ühele tasandile kõik kinni ja keegi ei erinenud teisest mitte ühegi sümpaatse omaduse poolest. 
Pealkiri on aga taas hea ju :) Mis näitab järjekordselt, et hea pealkirjaga on mind lihtne ära petta... Saganiga tegin lõpparve nüüd.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar