29 detsember 2017

Raamatuaasta 2017


Lugemise mõttes oli keskmisest kesisem aasta. Arvestades aga, et suvekuudel lugesin vaid kahe käe sõrmede jagu raamatuid, siis polegi vast millegi üle kurta. Natuke sai ka ise kirjutatud-toimetatud, lisaks pole ka kõik reisid soosinud lugemist, niisiis... võib ikkagi rahul olla, ma leian.

Kõige kiiremaks ja usaldusväärsemaks statistika kogumise kohaks võiks minu puhul olla goodreads.com keskkond. Pakun, et kuskil 4-6 raamatut on sealt nimekirjast puudu, aga siiski... arvestamata puuduvaid raamatuid, on tänavu mu lugemislaualt läbi käinud 99 raamatut. Hetkel käsilolev "Serafima ja Bogdan" veel lisandumas. Seega 100 raamatut goodreadsi andmeil, 25 666 lehekülge.

Eelpool nimetet keskkonda uskudes olen ma äärmiselt lahke inimene (ise ka ei usu!) - hindele "5" olen hinnanud 31 raamatut. Seda on palju, väga palju, ma kinnitan. Praegu, kuid hiljem, on endalgi põnev vaadata, et mis mind siis sedamoodi loksutanud on. Minu suureks üllatuseks ei ole Põhjamaade romaani sarjast keegi lõppeval aastal siia jõudnud :( Teised, minu suured lemmikud sarjad on siiski vanaviisi esindatud. Minu-sarjast on siia jõudnud nt "Minu Okeaania" ja "Minu Iisrael", Loomingu Raamatukogust "Armastus", Punase raamatu sarjast "Väike inimene" ja "Henri Picki müsteerium", Moodsa aja sarjast "Perakülä".

Muust kodumaisest kraamist on pannud Mae lakke hüppama aga nt: "Šokolaadist prints", "Kes kardab Aafrikat, 2. osa", "Eesti suured armastuslood", "Eesti veri", "Neverland", "Nägemine on nähtamatu", "On nagu on", "Sinine mägi"... Jah, ja julgen juba täna öelda, et ka "Serafima ja Bogdan" saavad siin nimekirjas olema (kui just Afanasjev lõpus mingit äärmiselt ebaõnnestunud pööret ei kavatse ette võtta).

Põhjamaadest tuli ka hindele "5" hinnatud kraami: "Rahutud", "Kõike head, toriseja",  "Rootsi kuninga valge laev", "Astrid Lindgren. Päev nagu elu" jt.

Väga hea aasta, mulle tundub. Või olen ma lihtsalt ebaloomulikult lahke olnud. Sest tõepoolest, hindele "1" olen ma kõigest 5 raamatut hinnanud, neist üks on kohe kindlasti kehva tõlke/toimetamise süü.

Olen rahul. Tuld lugemisaastale 2018!
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar