30 detsember 2017

Teatriaasta 2017

Teatriaasta tundub mulle juba enne kokku lugemist selline harju keskmine olevat. Rahul olen ometigi. Oli kindlasti kuid, mil ei saanudki teatrisse, ja neid, mil sai veidi rohkem. Erilisem oli nii mõnigi koht (Soonlepa!? WTF pleiss see veel on!?), materjal, konkreetne etleja...
Kokku tuli siiski vaid 16 nimetust, no olgu, oma õue peal sai üht asja siiski kaks korda vaadatud. Vähe, väga vähe, olen nördinud ja masenduses.

"Inimesed, kohad ja asjad" (Linnateater)
"Melujanu" (Linnateater)
"Figaro pulm" (Estonia)
"Macbeth" (Linnateater)
"Paradiis" (Von Krahl)
"Õhtu Kálmániga"(Vanemuine)
"Surnud hinged" (Linnateater)
"Aeg ja perekond Conway" (Linnateater)
"Mamma lood"
"Kuidas ma koera sõin" (VAT Teater) 2 korda
"Mees, kes ei teinud midagi" (NUKU)
"Viiuldaja katusel" (Estonia)
"Laineid murdes" (Vanemuine)
"Teisitimõtleja" (Vaba Lava)
"Armujook" ((Den Jyske Opera)
"Pärast proovi" (Filmimuuseum)

Vaatan seda nimekirja ja mõistan, et pole selle Linnateatriga lood ühti nii kehvad - saab küll, kui tahta. Kuigi korra sai vist koguni neid Rakverre vaatama mindud. Üllatusena tuleb, et siin pole midagi NO99lt... Olen nende koduka ilmselt hooletusse jätnud. Et siin Endlat ja Ugalat ei ole, see mind eriti imestama ei pane, sealt ei ole enam ammu midagi kõlbulikku tulnud ja viimaste asjade kohta tagasi kajav info ei anna lootust muutusteks :( Sellest on tegelikult äraütlemata kahju. Need on ju kaks linna, kuhu tegelikult oleks väga hõlbus minna, ja no tahaks ka muidugi. Viljandi teadagi, miks ja küllap seal Pärnuski oleks lisastiimuleid pikemaks kügelemiseks. Kahjuks aga teater ei soosis sääraseid visiite. Tehke midagi ometi!

Kui valida lõppenud aastast lemmikuid, siis sõnateatri vanast klassikast "Surnud hinged" (kui kellelgi peaks mingil põhjusel pileteid üle jääma, siis andke julgesti märku, mina läheks teist korda vaatama igatahes) ja uuemast "Teisitimõtleja". 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar