04 jaanuar 2018

Kõik raamatusõltlased, ühinege!

Ma olen mitu päeva siin vaaginud variante, kuidas vähendada lugemiseks kulutatavat aega. Et äkki oleks veel mõni tore tegevus, mille kallal nokitseda. Välja ei ole ma muidugi midagi tarka suutnud mõelda.

Kõige loogilisem näikse miskine challenge teha, need on hirmus popid viimasel ajal. Ja siis ma mõtlesin, et võiks ju teha väljakutse, kus määran ära raamatute arvu, mida tohin alanud aasta jooksul lugeda. Loomulikult jooksin kohe kinni sobiva numbri välja mõtlemises. Viimaks jõudsin nii kaugele, et 50 raamatut aastas võiks olla selline kena ja ümmargune number. Laias laastus tähendaks see, et teist sama palju "aega" oleks kui maast leitud. Kõlab kenasti... ent edasi üritasin ma vaimusilmas aru saada, kuidas see välja näeks. Põhimõtteliselt söandaks ma jaan-veebr-märts maksimaalselt paar raamatut lugeda. Sest äkki muidu saab aasta lõpuks limiit täis. Lisaks on teada, et just aasta lõpunädalatel ilmub tohutult palju ja nii mõndagi head, mida ma ilmtingimata otsekohe lugeda sooviksin. Seega pool aastat kuival olemist, et siis äkki oktoobris kütma hakata...?
Kahtlane, väga kahtlane.
Kui siiski minna seda teed, et lugeda stabiilselt aastaringselt, siis mis mulle alles jääks, nuputasin endamisi edasi. No kindlasti ei loobuks ma paari kirjastuse pakutavast toodangust, mis tähendab ca 15-20 raamatut aastas. Loobuda ei suudaks ma ka Minu-sarjast. Arvestades, et kirjastusest vupsab keskmiselt üks Minukas kuus, oleks sealne saak 12 ramatut aastas. Olgu, kahteistkümnest kaks saavad sel aastal olema sellised, mida ma trükitud kujul vist enam ei loeks, alles jääks ikkagi 10 tk. Kui veel lisada mõned autorid, kellest ma ei suuda loobuda ja kellelt kindlasti midagi ilmub, mõni ootamatu sensatsioon, mõned Moodsa aja, Punase raamatu ja Põhjamaade romaani asjad, siis... ma jõuaksin tingimata miinustesse.

Tulemuseks, et 50 nimetust aastas on ikka liiga vähe. Peaks olema umbkaudu 80 või nii.
Mis tähendab, et teeb lõpuks sama välja nagu praegu.
Mõttetu.
Lähen parem raamatukokku uut noosi hankima.

7 kommentaari:

 1. Lugemiseks kulutatavat aega on võimalik vähendada ainult siis, kui lugemisega samal ajal midagi veel teha. Mina näiteks loen ja koon korraga, kududa ma oskan ilma peale vaatamata... tikkida ei oska, järelikult ei tiki (peale vaadates oskan tikkida küll, aga milline ajaraisk, siis ei saaks ju lugeda!).
  No ja mingeid piire endale seada on üldse kahtlane, kuskohast inimene teab, kas raamat üldse lugemist väärib, kui ta seda jupp maad lugenud ei ole? Kui just autoriga varasemaid halbu kogemusi ei ole. Ma võiksin endale seada väljakutseks 400 raamatut aastas, vähema peale küll ei looda, mõned neist on ju kohutavalt õhukesed. Pühapäevast hakkan üles kirjutama, mida nädala jooksul lugesin, tule vaata ja vanguta pead. :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Oi-oi, 400 on karm number! Ma ei kahtle selles, et nii palju lugemisväärset olemas on, aga oma elu jääks vist sellise tempo juures küll elamata... Ja Sa jõuad kõik loetu blogida veel ka? Küllap ma pensionieas alles saan endale sellist numbrit lubada /ohh, tuleks see juba rutem!/

   Kustuta
  2. Ei jõua, aga tahaksin hakata vähemalt pealkirju ja paari märksõna kirja panema. Kindlasti ei ole kõik, mida ma loen, lugemisväärne, aga ma räägin sellest pikemalt enda juures siis, kui kirjutama hakkan. Pühapäeval, ma loodan.

   Kustuta
 2. Mae, teeks raamatukogu-deidi :)
  Me vist käime ühes ja samas.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Jajah, et uute raamatute tuleku päeval uudiskirjanduse riiuli juures :)))

   Kustuta
 3. Ma koon ja loen ka tihtipeale samal ajal. Aga peamine lugemine käib ikka metroos. Aastas ikka kusagil 80-100 raamatut. Kuigi eelmine aasta oli palju niruma saagiga. Lihtsalt nii palju muud oli käimas. Kusagil lugesin kunagi, et ideaalne oleks vähemalt üks raamat nädalas. Nii et see võiks ju tõesti üks siht olla ;-) Kuigi lõpuks on ikka nii, et loetakse just nii palju, kui aega ja soovi on. Olgu see siis 1 või 100 raamataut.
  Toredat lugemisaastat!

  VastaKustuta
 4. Aitäh! Sullegi sisukat ja naudingulist raamatuaastat!
  Mul on see igipõline dilemma, et lugemisväärset on nii palju rohkem, tahtmist ka, aga kõik need muud toredad tegemised-käimised, neid tahaks ka palju rohkem jõuda teha. Kalkuleerin kogu aeg oma peas, et kui minna sinna etendusele, kui palju lugemisaega siis kaotan, kõige enam kannatab kino. Reisidest siiski ei loobu :) Ja suvine saareelu ei anna ka lugemiseks mahti.No ja siis see viimane õlekõrs, et jätaks blogimärkmed ära, et küll siis tekiks alles aega juurde :))))) Ei jõua elada nii kiiresti ja palju kui hinges tahaks :)

  VastaKustuta