29 jaanuar 2018

"Meie küla eided La Gomeral. Üks muhe reisiraamat" Ave Nahkur

Kui teis  on vähegi lapsemeelsust ja värvi, siis ma garanteerin, see on teie raamat! Selliseid reisuraamatuid ma suisa jumaldan ja ootan. Need on mu sügiste (on see õige käänamine?!) ja talvede lootus ja aku. Muud mul ei ole, ainult sellised raamatud. Need sõnad, need värvid, need infokillud, need hoiavad püsti ja annavad särtsu :)

Te teate ju Ave pilte? Sellised lihtsad ja üheselt mõistetavad, nimetage neid naivistlikeks, kui soovite. Vot tema tekst on samasugune. See ei pane teid igavusest magama või lõuapärasid pärani kiskuma. See on lihtne, lööv ja arusaadav. Sa loed ja naudid - meie oma tüdruk kirjutab niimoodi. 

Ja siis veel need üle kahe lehekülje laiutavad pildid. La Gomerast. No mine hulluks. Paki kohver ja võta pilet ja mine (kui ta vaid ei paneks kõiki oma külalisi matkama - sport on saatanast!)

Eriline maiuspala on Ave koer Milvi. Esmalt, mõelge ise, koer, kelle nimi on Milvi. See ei pane teid naerma?! Lisaks on iga peaüki juures ka Milvi osaline. Rääkigu Ave matkamisest või aaloest või Nitrost või Kolmjalast või kõrvetavast päikesest... no millest iganes - Milvi on osaline, kenasti üles joonistatud ja kommentaar juures. Hirnu herneks noh. Nii et kelle jaoks tundub lugemine ületamatult keeruline ja tüütu, siis lugege kasvõi ainult neid Milvi lugusid, ei kurna ega tüüta, aga loo tuuma saate kätte.

Kui keegi garanteeriks, et ma paarkümne aasta pärast olen nagu Ave, siis jumala pärast, virutage need aastad mulle kohe otsa ja jätame selle vahepealse jama vahele :)

Üks pisike stiilinäide ka siia otsa:

"Maxi omanik on Paula, kes leidis ta kunagi kuskilt. Paula on hästi lahke, pidevalt naeruse näoga ja räägib inglise keelt nii kõva saksa aktsendiga, et midagi aru ei saa. Paulal on musta kräsupeaga tütar Maria, armas laps. Mees oli Paulal ka, aga ainult ühe talve, siis kadus. Paula töötab Kodaki poes ja Kolmjalg valvab poe ees. Samas võib Maxi näha igal pool. Ta kihutab tohutul kiirusel oma kolmel jalal külast külla ja esindab igas külas iseennast."

3 kommentaari:

  1. ma ka lugesin Eesti Naisest seda artiklit, vaatasin pilte peale. ja mõtlesin kohe, et Nahkur võiks vabalt olla üks Eesti Nokiatest. või nii.

    VastaKustuta