09 jaanuar 2018

"Rohelised kassid"Eesti filme tuleb ikka hirmsa hooga. Mulle sobib. Kuigi Puustusmaa on veidi kahtlane. Reklaam ja jutt alati kordades vingem kui asi ise. Nii ka seekord.

"Peategelased - kaks vana pätti Markus (Tõnu Kark) ja Eduard (Sergei Makovetsky), kes on enamuse oma elust trellide taga veetnud, saavad lõppude lõpuks vabadusse. Maailm on muutunud, aga meeste pikaaegsed unistused ja plaanid sunnivad neid kiiresti kohanema. Kuid kõik nendega toimuv, uus reaalsus, takistused ja absurdselt koomilised situatsioonid, millesse nad satuvad, pööravad nende illusioonid pea peale. Neid pole kellelegi vaja, nad "rikuvad kõikjal pildi ära" ning ei kohane ühiskonna normidega. Nad on üleliigsed."

Idee ei ole väga värske, no ei peagi olema muidugi. Kuna elu ja olme kappab meil meeletu hooga eest ära, siis 20 aastat elust eemal olnud tüüpidele oleks külge pookida igasuguseid kentsakaid seiku. Paraku on siinsed kuidagi liiga klišeelikud. Kõik oleks juba nagu olnud või... Kusjuures kohati meenutaski veidi "Mees nimega Ove" filmi,  kuigi seal ei olnud teemaks Ove vangis veedetud aastad, vaid lihtsalt vanainimese mahajäämus ja jäikus teatavates argielu pisiasjades ja ühiskonnas toimuvates muudatustes.

Viimasel ajal moodi läinud komme kaasata filmidesse avalikkusele tuntud tegelasi, kes pole näitlejad, on ka sellesse filmi jõudnud. Eks see üheks omamoodi üle trumpamiseks ära kisub, sest enne filmi algust nähtud treileritest oli näha, et ega "Neljas õde" ja "Klassikokkutulek 2" kavatsevad samast kaevust mõnuga pumbata. Kui filmitegijad tahavad sellist odavat populaarsust, mis seal´s ikka, üldiselt paneb pigem õlgu kehitama.

Ütleme siis nii, et vaimustust ja õhkamist ei tekkinud, aga nii hull ka ei olnud, et oleks kinos istutud aega taga kahetsenud. Selline, heas mõttes, vanameeste-film. Makovetsky tegelaskuju oli muidugi väga nukker, õrnahingelistele tõeline pisarakiskuja. Aga äärmiselt sümpaatselt mängitud.

P.S. Lemmikumatest lemmik oli filmis Markuse lapselaps, vist filmis nimeks Sander, poiss näitles nagu kulda.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar