30 jaanuar 2018

Uuemad trendid näoraamatus

Kuidas need uuemad trendid seal näoraamatus huvitav ka on? Mina olen igatahes segaduses. Ma tean, et aastaid tagasi laekus ohtralt sõbrakutseid kitsama silmavaate ja kollaka jumega tegelastelt, kelle nimedest ei suutnud ma välja lugeda ei nais- ega meessugu. Mõnikord ei olnud abi koguni profiilipildistki. 
Siis tuli laiguliste mundrite laine. Jõrmid tüübid, kellel muskel nii punnis, et ei tahtnud vormipluusi käisesse ära mahtuda. Nimed olid pigem nagu sellised ameerikamaised või sinnakanti. 
Paari aasta eest oli aeg soome pekkade ja jaride käes. Need vähemasti tunnistasid oma lüüasaamist kiiresti ja kergesti, kadusid ruttu.

Need lained on kuidagi jube selged ja konkreetsed. Kindlad perioodid, kindlad etnilised rühmad. Ja sõbrataotlusi ikka mitu-mitu tükki nädalas. Nuta või naera. Kusjuures ei ole need ühisrünnakud olnud seotud ühegi minu ettevõtmisega, ei otse ega kaude. Ei ole ma ise ennast kuhugi üles riputanud ega enda teada asjasse puutuvatel saitidel kolanud. Lihtsalt nii on.

Nüüd on uus ajastu kätte jõudnud. Nimetan seda väikeste eesti vanameeste ajastuks. Neid tuleb nagu sipelgaid uksest ja aknast. Ja kui asiaatide, ameeriklaste ja sommidega oli asi lihtne - polnud tarvis pealegi vaadata, et mõista, et ma neid isiklikult ei tunne -, siis kaasmaalastele pööran ma siiski oluliselt rohkem tähelepanu ja üritan mingeid ühiseid punkte leida. Ometi ei ütle mulle enamus nimesid ja nägusid absoluutselt mitte midagi.  

Nii ma mõtlengi, et mis uue aja soodumus see nüüd siis on... Kas nad on meeleheitel? Või on neil mingi kihlvedu käsil sõpradega? Täidavad nad mingit "normi", mis vaja täis saada? Kust nad tulevad, kuhu teel on, mis nende peakestes toimub? Või on nad ehk alles äsja avastanud enda jaoks interneti võluilma, kus on lahe ringi hängida. Või on nad verivärsked pensionärid, kellel ootamatult sülle kukkunud vaba ajaga suurt miskit teha pole - lapsed on surnuks joonud, lapselapsed Austraaliasse tööle läinud? Või levitavad nad mingit salajast sõnumit, püüavad mingile oma tootele või teenusele reklaami teha, kasvatades sõbralisti kõikvõimalike vahenditega? 

P.S. Ma peaaegu juba unistan, et fb sõbralistis oleksid mingid sookvoodid, sest ma ausalt öeldes tahaks juba naisinimestelt ka üle pika aja sõbrakutseid saada.

5 kommentaari:

 1. Minul ka! Täitsa jabur olukord.

  VastaKustuta
 2. Mõne äsja lõppenud vanuritele mõeldud arvutikursuse edukamad vilistlased?

  VastaKustuta
 3. Haa-haa, "edukamad vilistlased" 😂😂😂

  VastaKustuta
 4. Huvitav, mulle ei ole peaaegu mitte kunagi tulnud ühtegi sõbrakutset üheltki võõralt inimeselt. Ilmselt aeg tõsiselt peeglisse vaadata.

  VastaKustuta