14 jaanuar 2018

Valge heteromehe kaitseks

Ma otsustasin rutiinist välja murda ja vaadata telerit. Hommikusöögi taustaks. Sellist nalja pole enam aastaid muidu juhtunud. Sattusin "Hommik Anuga" vaatama. Just lõpetasin. Vaimustusin. 

Kuigi Kirss loomulikult püüdis intrigeerida ja ka muidu äge olla. No eks enne järgmise nädala esilinastust teisiti ei saagi. Aga ma pean tunnistama, et tal oli paljudes asjades tuline õigus. Eriti, mis puudutab valget meest. Teadupärast on valge heteromees ka minu suur lemmik. Viimasel ajal tambitakse aga kõige enam just teda. 

Tema sõnavõtt #metoo liikumise ja viimatise Oscari gala mustade luikede paraadi kohta - suurepärane. Mu usk normaalsusse taastus veidi.

7 kommentaari:

 1. Minu meelest normaalsed valged heteromehed naisel nabani dekolteed nähes ei arva, et peaks antud naisterahvast käperdama asuma. See on siiski teise kultuuriruumi teema. No ja üks tavaline valge heteromees siiski ei arva, et tööalase suhte puhul(produtsent/näitleja seda ju on) on normaalne alluvat vägistada või paluda tal endaga duši alla minna. Sinu jaoks see on siis normaalne ja vaest valget heterot Weinsteini tambitakse liiast?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Vägistamist õigeks ei pea, nagu ka veel mõningaid episoode kahe inimese vahelises suhtluses, ent päris kõiges, mida tänasel päeval püütakse termini "ahistamine" alla liigitada, ma nõus ei ole. See on ilmselgelt liiale läinud ja see nõiajaht teenib juba teisi huve. Kahjuks ei taheta näha suuremat pilti ja siis lähebki kaasa kaagutamiseks, asjasse süüvimata.

   Kustuta
 2. Tore muidugi lugeda, et leidub inimesi, kes valget heteromeest valmis kaitsma. Samas üldiselt ei lase viimatimainitu end häirida meediahüsteeria pidevalt vahelduvatest moeteemadest. Ajab rahulikult oma asja, ega oska isegi solvuda kui keegi teda valgeks, heteroks või jumala eest veel täisvereliseks lihasööjaks meheks nimetab. Erinevalt igasugu muude värvivarjundite ja seksuaalsete suundumustega kodanikest, kes taolise asja peale kohtusse kipuvad minema. Lontrusi leidub igat tooni, sugu ja eelistusi evivate tüüpide hulgas. Suurim probleem on üldistuste tegemine üksikjuhtumite põhjal ja seda igas suunas.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Olen nõus, et lontrusi on igal pool ja igas rassis jne, aga tahaksin mainida, et mustanahaline ei ole mustanahaliste seas üksikjuhtum :D Põhjus, miks näiteks igas asjas nähakse rassismi ja kõik on nii ära keelatud (ja see tõttu valged juba diskrimineeritud), ei ole selles, et on mingid mustanahalised üksikjuhtumid. Loodan, et mõistate, mis ma öelda tahan.

   Kustuta
 3. Vaatasin su jutu peale ka saate ära ja öelda saan vaid Aamen selle peale! Mul on kõrini geide ja mustade ja pagulaste ja invaliidide ülistamisest. Tavaline valge tööinimene oleks kui praht, kellelt vaid võtta.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kõik siin ilmas on põhjusega, nii ka see suhtumine. Miks see nii on, see on pagana pikk jutt.

   Kustuta