16 veebruar 2018

Geko s....s voodisse

See geko, kellest ma mõned päevad tagasi vaimustunult kirjutasin, polegi enam nii tore. Nimelt läksid meie suhted pehmelt öeldes pekki. 
Elasime rahumeelselt koos seni, kuni ta hakkas liiga sageli mu kohvrit nillima. Põhimõtteliselt oli tal vaba voli terve maja ulatuses ringi askeldada, aga vat meie kotid oleks ta pidanud nuuskimistööst välja jätma. Kuna tema uudishimul piire polnud, siis pidin ükskord siiski natuke mingi paberiga utsa-utsa talle tegema. 

Paariks tunniks oli rahu majas. Enne uinumist unelektüüri lehitsedes hakkas kõrvu küll mingi imelik hääl, no umbes selline nagu keegi toksiks küünega millegi kõva vastu. Kuna me tegelesime mõlemad sel hetkel lugemisega, siis mõtlesime, asjale suuremat tähelepanu pööramata, et teine toksib oma mõtteis olles raamatu vastu. Hääl muutis aga ilmselgelt asukohta ja hakkas meile huvi pakkuma. 
Kuniks avastasin, et geko saba põntsutab vastu laetala just täpselt selle häälega samas taktis. Ma ei taha väita, et seda heli tekitaski just nimelt saba - küllap ikka mitte, sest see oli liiga vali. Lähemal inspekteerimisel näis mulle, et geko siiski suuga seda häält teeb, aga ise viskles samal ajal just kui krampides, eriti tema saba, mis siis vastu puitu peksles ja kummaliselt lookles ja keerdus. Imelike helide vahel liikus ta vaikselt seni kaua edasi, kuni oli juba lae all otse meie voodi kohal. Meie, sinisilmsed, arutasime, et ei tea, kas ta on varasema minema utsitamise pärast pahane ja plaanib rünnakut. Öösel, une pealt, näiteks. 

Pikka diskussiooni me pidada ei jõudnud, kui oli selge, et sama heli ja saba jõnksutamise taktis hakkab sealt saba alt midagi väljuma. Pikka ja musta. Nii et põhimõtteliselt s....s geko meile voodisse. Kas nad teevad seda pidevalt või oli see ühekordne kättemaksuaktsioon, ma ei tea. Kas seda elutervet toimingut saatnud hääl on neil mingi traditsionaal või oli ta lihtsalt vihane, ma samuti ei tea. Ja üleüldse, ma ei tea midagi gekodest.
Igatahes ma eeldan, et see on hea märk :)

P.S. Väga inetu pealkiri, ma tean, aga lihtsalt kirjeldab tõetruult minu emotsioone :)
P.P.S. Kuna ma tean, et siin blogis käib fekaalihuvilisi, siis ma igaks juhuks mainin ära, et oma parameetritelt ja vormilt meenutas see hiirepabulaid, seega füüsilisi vigastusi me ei saanud ja kõik lõppes hästi. 

2 kommentaari:

  1. Oi, kui naljakas!:) See on ikka hea, et te ellu jäite! Aga kogemuse võrra jälle rikkam!:) Meeleolukat ja seiklusterikast reisi jätku! Loen huviga Su reportaaže.

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Aitäh! Mõnda aega reis veel tõepoolest jätkub ☺

      Kustuta