02 veebruar 2018

"Kahandamine" ("Downsizing")

Ma tean, et olen endale vastu rinda tagunud ja tõotanud mitte kunagi mitte ühtegi USA jampsi vaatama minna. No valetasin. Jälle läksin. Ega ma suuremat ju lootnudki, läksin lihtsalt ootamatult sülle kukkunud vaba aega veetma. See film, mida vaja vaadata, kahjuks täna üheski kinos ei olnud. Tuli siis mõte, et polegi Viimsis kinos käinud. 
Kino ise oli muidugi tore. Neli inimest saalis (meie nende hulgas eks ole). Toolide seljatoed liiguvad mõnusasti, nii et kui sul  juhtumisi kodus ühtegi kiiktooli ei ole, siis saad vähemasti kinos aimu, mis tunne see olla võiks, kiiktoolis mõnnata. Ah jaa, parkimisvanake oli ka äge, vist isehakanu...? Või ongi reedeti seal Viimsi SPA hoovis hullukas ja mingi tüüp toimetab... Igatahes hästi maru tegelane oli, minu lemmik selle kinos käigu jooksul. 

Aga sellest USA jampsist siis. Kui ma treilerit nägin eelmisel korral kinos käies, pobisesin ma kohe oma olematusse habemesse, et see on just sedasorti vaimukas ja hoogne treiler, mis jätab sulle petliku mulje, et see on hästi lahe ja tempokas film, nalja nabani. Tegelikult filmi vaatama minnes saad aru, et need ainsad kolm naljakat kohta olidki treilerisse topitud. Just nii läkski. Ega ma kurda, algus oli täitsa harju keskmine ja andis veidi lootust. Eriti kuna alguskaadrites oli põhiliselt see näitleja, kes "Mees nimega Ove" peaosalist mängis. No läbi häda suutis ka Matt Damon end mulle sümpaatseks mängida. Ja siis see mees, kes siin alloleval pildil on, mis iganes ta nimi ka juhtub olema. Stiilipuhas Serbia ärikas, väga veenev.

Kuskilt poole pealt läks siiski muinasjutuks kätte. Nagu ikka ameeriklaste halbades filmides. Lastele paras vaadata (üks neljast kinokülastajast muide oligi laps). Lõpp oli täitsa seebine. Natuke on mul raisatud ajast kahju, aga elan üle. 


8 kommentaari:

 1. Ma ka käisin vaatamas ja lootsin, et on hea. Ei olnud.

  VastaKustuta
 2. Kas Sa enne ei vaata imdb'st reitinguid. http://www.imdb.com/title/tt1389072/
  Sel on vaid viis koma midagi punkti, st et ongi täiesti jama. Eriti komöödia-draama žanris on see hinne häving. Ma alati uurin enne filmi vaatamist sealt. Vaatan ka väga-väga palju filme tavalise inimese kohta ja see on mul põhilehekülg :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. No nüüd Sa räägid 😀 ma tõesti ei ole kuskilt mingit hinnet kunagi uurinud. Jälle 10x targem 😉

   Kustuta
  2. Selliste reitingutega võib olla selline asi, et hindajateks on inimesed, kes ei saanud filmist aru, ootasid hoopis midagi muud (lahedat ja naljakat filmi) või nokivad nad mingite pisiasjade kallal, mis lähevad ainult neile endile korda. Oma silm on ikka kuningas.

   Serbia ärikat mängis Christoph Waltz ja tal on ka palju paremaid rolle olnud. ;)

   Kustuta
  3. Siirdun asja uurima... Waltzi osas siis.

   Kustuta
  4. Waltzi kasutab mu meelest Tarantino, ei? Väga hea näitleja on!

   Kustuta
  5. Jepp, "Djangos" on Waltz. Mega film!

   Kustuta
 3. Kui hinde on andnud 20 000 või 100 000 inimest, siis joonistub ikka väga hästi hinnang välja. Pluss see, et kui oled elus piisavalt palju filme vaadanud ja võrrelnud neid sealt reitinguga, tekib juba selline teadmine, mida ühe või teise žanri puhul see hinne tähendab.

  VastaKustuta