20 veebruar 2018

Pildikesi Mahebourgist

Mahebourg oli minu jaoks selline keskmisest vaiksem ja esmapilgul igavam linnake. Samas rõhutan, et eks ühe koha teevad ju sümpaatseks ikkagi sinuga seal juhtunud asjad, seigad, inimesed. Võib-olla siis seekord lihtsalt ei juhtunud midagi sellist :) Ma arvan, et siin saarel jääb minu raudseks lemmikuks ikkagi põhjapoolne Grand Baie ja sealt läänepoolset külge pidi allapoole jäävad väikesed ja imelised kohad - Mont Choisy, Triolet, Trou aux Biches jt.

 Aga inimesed on ikkagi kõikjal hirmus sõbralikud. Minu lapsepõlves oli maal veel väga tugevalt juurdunud komme, et kõik teretasid kõiki. Kui olid võõrana sattunud mingisse kohta, siis kirjutamata reegel oli, et sina kui võõras teretasid esimesena. Noh nüüd see hakkab kõik kaduviku teed muidugi minema. Siin on aga silmside - kas või paariks sekundiks - tekkides üsnagi kindel, et sind teretatakse. Ja kuigi viimase lõpu oli Mauritius brittide käes, kõlavad need teretused alati prantsuse keeles. Sõltuvalt kohast ja seltskonnast kipub üldse prantsuse keel olema esimene, mida kasutatakse. Nii et ole valmis, et ka kõige pisema, esmapilgul mahajäetud majakese hoovist võib sulle kõige rõõmsama ja hambutuma bonjouri keegi tontmust särasilm visata.


 Mošeed on siin vist küll pea kõik helerohelise ja valge kombinatsioonis ja sootuks teistsuguste minarettide ja tornikestega.Habemeajaja tööhoos


Mahebourgi esmaspäevast turgu mainitakse sageli. Korraks läbi jalutada võib, enamat seal teha ei ole. Mittesöödavat kraami on vähe ja see on tõeline saastaturg. Juurikad-puuviljad on juba suuremas valikus, ent kui ise reisil olles süüa ei tee, siis pole põhjust neid kokku osta. Ekstra selleks ja veel õigel päeval Mahebourgi sõita ei maksa, ma leian.

Ohtralt õieilu on läbisegi prügi ja plastmasstaaraga...Valusad kontrastid...


Selline ilm on ainuvõimalik ringi vantsimiseks. Kui päike lagipähe kütab oma +35ga, siis tundub paari kilomeetri läbimine juba tõeline kannatuste rada. Pilvine taevas tõmbab mõne kraadi maha ja kohe on elul jumet.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar