07 märts 2018

Kiiremad kelguringid Kõrvemaal

Ma tean, et sport on saatanast, aga ma läksin siiski suhtkoht vabatahtlikult Kõrvemaale. Valisin selleks võimalikult uimase nädalapäeva ja kellaaja, et noh... kui ma seal 100 meetrit pärast stardipunkti linkadi-lonkadi tagasi peaks lööpama, siis on vähem nägijaid. Või kui peaksin mäest alla kimades peaga mõnd kuusepuud rammima, siis mu ajuriismeid lumel võimalikult vähesed kaeda saaksid.

Sellise Oranži Välguga rallisin ringi, õudselt ilus onju? Ma tahaks Hiiumaale ka sellist.


Mugava sõiduringivariante oli põhimõtteliselt kaks, üks neist mingi 14kilomeetrine ja teine kolmekomamillegine. Bravuurikas Mae arvas loomulikult, et kolmkomamidagi on ikka narrivõitu vähe, ei saa veel nahkagi kuumaks. Pikk variant oleks aga aega rohkem vajanud, aga päike pressis end juba metsa taha kahjuks. Nii me siis leiutasime mingi vahepealse distantsi vastavalt laenutaja näpunäidetele.

Loomulikult oli viie minuti pärast mu esimene mõte, et kas teil nagu mingit ministaadioniringi ei ole siinsamas platsil kuskil. Mul olid tagumikukrambid, reiekrambid, sõrmekrambid, varbakrambid ja süda oli ka saapasääres. Põhimõtteliselt mäest alla on selle riistapuuga mõnus kihutada, esimesel korral tuli mul küll mingi hullupilk ette ja mütsitutt hüppas hirmust püsti:


Kurjam, mäest üles ronimine muidugi enam nii tore ei olnud. Kelk on õnneks siiski piisavalt kerge, et selle võib suurema vaevata ka õlale visata, aga kui sul on süda rütmist väljas, sa pead mäest üles ronima ja lisaks vajub jalg kogu aeg lumes tagasi, siis tundus kelgu mäkke vedamine ikka päris jõhker enesepiin.

Sõidutehnika (issand, kui peenelt see kõlab, ma tean) saab muide ruttu käppa. Või jalga. Alguses ma küll tegin midagi kogu aeg valesti, siis tahtsin kogu aeg vasakule panna, aga see viga oli parandatav. Kohati olin nii osav - või juhtus see siiski kogemata -, et suutsin ühel jalasel sõita. Täielik ralliässa tunne oli. Aga noh, n e e d  hetked ei saa loomulikult nimme kunagi pildile püütud :)


Täna kavatsen spordivabapäeva teha, kaks  päeva järjest end pingutada on ikka liiast, võib tervisele hakata.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar