30 märts 2018

"Tualetis mitte sittuda" Peter Moore


Njah, eelmise postituse sujuvaks üleminekuks lugesin sellist võrdlemisi koleda pealkirjaga raamatut. Algselt lähenesin veidi valede ootustega, sellest hetkeline pettumus. Mis siiski kiiresti möödus, sest seda tulebki lugeda aeglaselt, pausidega, soovitavalt suvalises järjekorras peatükke lapates, sest pigem on see ikkagi käsiraamat, täpsemalt huumorivõtmes käsiraamat reisimisest siis. Loomulikult ei ole sellest käsiraamatust otsest kasu ühelegi tulihingelisele rännumehele, sest: 
1) need elementaarsed käibetõed on neile ammu teada, 
2) igasugune detailne info ja konkreetsed näited on lootusetult vananenud. 
Tugitoolireisijale on see aga igati paslik lektüür, ma usun. Saab lihtsa vaevaga ja valutult kõik õudused kätte (olgu selleks kaupmeestepoolne nöörimine, pasanteeria, kahtlased kohalikud vägijoogid, ekslikud reisijuhid jms).
Minu jaoks oli märksa põnevam just see ajalooks muutunud pool. Kui mu mälu mind ei peta, oli originaalis see raamat ilmunud vist 1997.a., arvestades ka seda, et tol ajal võttis kokku kirjutamine ja raamatuks vormimine veidi kauem aega kui täna, siis võib oletada, et kõik need kogemused-katsumused on oma veerandsada aastat vanad juba. Seega puhas ajalugu ja nostalgia. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar