03 aprill 2018

"Autoportree naise ja hobusega" Mart Kivastik


Novellid, päris toredad. Vaatan, et erilise puändikusega Kivastik ei hiilga, seega selline lõppviimistlus nagu jääb ära, aga see ei morjenda mind kui lugejat karvavõrdki. On olemas nauditav õhustiku tabamine ja mingi sujuvus, ja see ongi hea.
Loomulikult oli mu lemmik esimene lugu, vist "Angeliki" - kui oleks olemas termin reisinovell, siis see see oleks. Kui teil on juba olemas mingi klišeelik arusaam loomeinimeste töö-õpitubadest, siis see vaid kinnistab seda :)
Veidi omamoodi kogemus oli mul looga "Õnn tuleb magades", sest ma ausalt öeldes ei mäletanudki, et ma sellenimelist filmi oleks käinud kinos vaatamas. Hakkasin siis süüdimatult lugema ja kuidagi vaikselt ujus silme ette fuurialik apteegi juhatajapreili Mari-Liis Lill, seejärel emalikult pehme ja lopsakas apteeker Katrin Pärn. Ka sasispäine Uukkivi ei jäänud olemata... Ainuke, keda ma ma silme ette manada ei suutnud, oli peategelane ise. Siis hammustasin läbi, et vist oli mingi film jah, aga Katariina Lauk-Sammul-Tamm-Unt ei tulnudki mälusoppidest ilma virtuaalse abikäeta välja.
Ah, toredad ja lihtsad lookesed. Vaimustusest kiljuma ei pane, aga vahelduseks lugeda ikka passivad.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar