16 aprill 2018

Hull Tartu

Kevad on käes, kas teate? Ja seepärast muutuvad siinsed jutud harvaks, lühikeseks ja konkreetseks. Lõpp talvisele mokalaadale!

Et siis Tartu võlus mind esmakordselt. Nagu väljamaal. Raekoja platsil sumisevad välikohvikud. Kuldselt helkivad tolmukübemed päikesesäras lendlemas. Palju karvaseid ja sulelisi.

 Kahjuks ei ole ma muidugi esimene, kes Tartust vaimustusse sattunud, seda näitas ka Tartu hotellide hinnatase (ja see ei olnud isegi veel Maamessi nädalavahetus!). Hind hinnaks, aga kõikse hullem, et isegi nende kohutavate hindadega ei olnud konkreetseks nädalavahetuseks enam mitmesse hotelli tube saada. Omaette teema veel see, et lisavoodiga olid mitmel pool keerulised lood, seega oleks pidanud elu õiekese eraldi tuppa panema. Ja seda kõike sama raha eest, mille eest oleks võinud kahekesi Egiptimaa 5* hotellis "kõik hinnas" paketi võtta, sealhulgas loomulikult ka lennupiletid, transfeer ja ohtralt aktiviteete. 

Ma pidin hädaga võtma külaliskorteri (see-eest võisin näiteks Lydiat aknast vaadata nii palju kui süda lustis). Korter oli muidugi aus, asukoht otse raekoja platsis, läbi kahe korruse ja kõik tarvilik kenaks nädalalõpuks olemas, ja seda kõigest 160 euro eest (720 euro ja 440 euro asemel, mida minu kaks esimest valitud hotelli oleksid küsinud). 

AHHAA keskus oli laupäevane kindel plaan. Muidugi ma vaimustusin sellest. Ilmselgelt peaks sinna terve päeva varuma, mina nii vastupidav ei olnud ja kulusin rutem läbi. Kaks tähelepanekut.
Kuigi turunduse poolelt peab vist AHHAAle kiidusõnu jaguma, sest lätlasi oli seal küll bussitäite kaupa, sekka ka soome- ja venekeelseid tegelasi, siis natuke pahasti oli, et ühe atraktsiooni juures oli ingliskeelne neiu juhendamas (lätlanna vist, sest hiljem juhendas ta juba ees fuajees üht lätlaste turismigruppi). Mõistan igati keskuse vajadust lätikeelsete töötajate järele, kuid nende rakendamist peaks siis hoolikamalt valima, igatahes ei klapi ingliskeelne juhendamine ju 10aastase puhul, kelle sõnavara kindlasti veel piisav pole (nt selle mäesuusaatribuudi juures). Võib-olla oli see erandlik olukord muidugi ja sel juhul on mu pigi-vigi mõttetu, eks :)

Minu eriline sümpaatia kuulub aga teadusteatrile. Konkreetsemalt väisasime akustika-teemalist, mille viis läbi kodanik nimega Erik. Lust kuulata ja vaadata. Oleks mu ajal nii kirgliselt keegi füssi lahti seletanud, mul oleks sellega märksa lähedasem suhe. Tõsi, eks sellele etendusele andiskõvasti juurde ka üks intelligentaktiivne nii umbes 7aastane poisslaps nimega Timur, kelle küsimused-soovitused-ettepanekud olid sama humoorikad kui juhendajal endal. Kolmandik etendusest hoidis ta kätt püsti, sest tal oli ilmselgelt suur mure südamel. Seda kätt paraku ei märgatud ja siis pidi ta ühel pausihetkel ise vahele küsima: "Ma ei tea, kas praegu on õige aeg küsida, aga kas sa olid "Rakett 69-s?" Kui ta sai jaatava vastuse, siis rahunes pisut, kuigi tema teravmeelseid tähelepanekuid kuulis auditoorium veel nii mõnelgi korral.

Ah jaa, lisamärkusena, et teadusteater tundus ka võrdlemisi pisikestele sobivat (paukude jms korral hoiatatakse publikut), aga näiteks planetaarium väga väikestele vist ei sobi, pigem huvitav neile, kes kooliprogrammis juba teemat nuusutanud. Lisaks hakkab vahepeal pea ringi käima :) Eelkooliealistele oleks Lottemaa oma sobivam. Aga see on minu subjektiivne hinnang.


Pärast ohtrat tarkuse ammutamist oli sobiv hetk V Spas end sirakile visata. Hoolega varjatud sissepääsuga spaa, peab mainima. Esmalt ei leia hotelli sissepääsu ja kui siis selle leiad, selgub üllatuslikult, et see polegi õige koht veekeskusesse sisenemiseks. Elementaarne, Watson.

Spaa mulle üllatuslikult isegi meeldis, kuigi kaubanduskeskuse katus ei kõla esimese hooga kuigi atraktiivselt ja natuke jahe oli seal ka. Isiklikult leian, et piisab täiesti veekeskuse piletist, saunamaailma eraldi juurde ostmine ei andnud elamusele kuigivõrd juurde. Basseine ja nende erinevaid mulistamisnurki on piisavalt, lebolaid samuti, mõned saunad, hea joogi-söögibaar, õues kitsuke ala... pime saunamaailmaurg polnud tarvilik. Soolamaailma ei võtnud tervislikel põhjustel, seega seda ei tea kommenteerida. 

Pikka juttu ei pidanud tulema, nii et krousin nüüd suu kokku :)
P.S. Tallinn-Tartu-Viljandi-Pärnu-Haapsalu-Soonlepa-ringi lõppvaatusest ka siia üks ebakvaliteetne klipike.
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar