25 aprill 2018

Jälle on üks mu hommikune sõber õhtale läinud


Kas nagu kellelgi need kohvimasinad ka üle kahe aasta vastu peavad? 
Mul on kohati tunne, et praktiliselt kord aastas pean ma jälle selle teema ette võtma, hakkama otsima ja valima seda üht ja õiget. Otsustama, kas seekord vana kooli kohvimasin, kapsel, automaat või midagi neljandat. Nende nelja vahel valikut ma ei peaks muidugi tegema, võiks ikka ühele tüübile truuks jääda, ent kui see on järjekordselt liiga kiiresti õhtale läinud, siis on selge, et mingi kahtluseuss jääb kripeldama ja teemasse (JÄLLE!) süvenedes lased peast kõik variandid läbi. 

Kui viimati see jama oli, siis ma tahtsin tegelikult kogu valikuprotsessi üles kirjutada. Et noh, ehk on järgmisel korral siis lihtsam, võtan vana teksti ette ja olen viie minutiga kohvimaailmas sees. No ei kirjutanud, kiire oli. Nüüd siis tuleb otsast peale hakata. 

Eelmisel, mis ka siin maal oli, läks toiteplokk, see oli Siemens. Hetkel ei mäleta enam põhjust. Võib-olla oli see otsapidi seotud tolle mälestusväärse korraga, mil mõni meist elektriga mängis, päikeselt võrku ja vastupidi (:D kõlab ju hästi, kuigi ebareaalne) ja siin lülitas nuppe. Tookord jäid paljud kodumasinad siiski "ellu", lõplikult igavikku läks ülikiire ja võimas veekeetja ja midagi oli agregaadiga, mis sooja tuppa annab. Aga kohvimasin - ei mäleta. Garantii oli igatahes läbi, aga remonti viisime. Või siis esmalt ikka diagnostikasse, ei mäleta, mis see maksis, vist paarikümne euro ringi. Diagnostika võttis mingi ropu aja ja tulemuseks oli, et remont läinuks maksma mingi kolmekohalise numbri. Nii jõudsimegi praeguse Saeco masinani.

Vahepeal oli ka linna vaja kohvimasinat. Kaunge kiusatus oli seesama täisautomaatne Saeco osta, teate ju küll, uue asja esimeses eufoorias :) Õnneks oli vasak ajupoolkera aktiivne ja võtsime 20-eurose kapslimasina. Masin on küll väike ja nunnu, hooldus kordades lihtsam, ent kapsleid peaks ostma kas ühest elektroonikapoest või siis mingilt veebisaidilt tellima. No see viimane täitsa toimib ja kui suurem kogus tellida, siis ei olegi sellega palju tüli. Lisaks olid nad viimasel korral pannud kasti kaasa meile mängukaardid (nagu nad teaksid, et me iga päev kaarte taome!)
Kahjuks ei ole kapslikohv minu jaoks. Olen pikalt kohvitaja, aga kapslimasinast tulnud jook kipub jube kiiresti jahtuma. Ma võin selle imepisikese portsjoni kaupa ju seda aina juurde lasta, aga pool mõnust on juba läinud. Maitseid on erinevaid, aga kokku on see kuidagi... lame. Nii et linnas olles on meil kohvid "eraldi kapis" :) Mina lasen vana head pätikohvi (nüüd olen veel Coffee People´i ahvatleva maailma avastanud), teinepool kapslikohvi.

Saeco sai meie perre hoole ja armastusega vastu võetud. Elektriga enam majas ei mängita. Katlakivist puhastan. Vahel silitan ja ajan juttugi. Ja kuigi mu moto on, et manuaalid on nõrkadele, siis tunnistan ausalt, seekord olen igal puhastusel võtnud juhendi ette, ajanud näpuga järge. Õudselt korralik olnud. 

Eile õhtul lendas ikkagi vastu taevast. Puhastusprotsessi lõpuminutitel, loputuse ajal. Tegi viimase surmakorina ja viskas ekraani pimedaks. Pahaendeline vaikus laskus me peale. Õrn aroom masina juures viitas järjekordselt toiteplokile. Jalgu enam alla ei võta. 

Täna hommikul ei võtnud jalgu alla enam ka mina. Korra aastas, mingis meeltesegadushoos, ma proovin elada mõnda aega ilma kohvita. Enamasti päädib see sellega, et ma vajun keskpäeaks kossti kokku ja olen ülejäänud päeva nagu uimane porikärbes. Või siis annan alla ja teen ikkagi oma hommikukohvi... lihtsalt keskpäeval :) Tänahommikune jama oli aga selles, et kuidas teha kohvi? Mul on pime masin ja pakk kohviube. Iseenesest on mul siin ka presskann olemas. Puhkemajas on olemas tavaline filterkohvikann. Kohvipuru kahe maja peale aga ei grammigi. Või siiski, vanas majas paar grammi oli küll eelmisest hooajast jäänud, aga seal olid hiired peremehetsenud (huvitav, kas nad on nüüdseks kohvi üledoosi surnud? Või hüperaktiivsed?). Vist on vaja kohviveski hankida. 

Mulle aitab, lähen mandrile ära.

Kui teist mõni viitsib, siis võiks siia kirjutada, mis masin ja kui kaua teil on vastu pidanud? Ja millist erikohtlemist olete talle võimaldanud :)?

8 kommentaari:

 1. Minul on DeLonghi masin (https://www.kohvisemu.ee/p/kohvimasin-delonghi-icona-vintage-ecov-311-2/). Viis aastat vastu pidanud. Korra oli jama filtriga, aga tellisin uue ja probleemi enam pole. Ma ka ikka päevas umbes 5 tassi joon ära. Ainuke miinus selle masinaga on see, et ubasid ei jahvata. Need ma jahvatan eraldi veskis. Ja okei, üks miinus on veel. Teeb ühe tassi kohvi korraga. Kahele veel norm, aga kui suurem seltskond kohvi nõuab, siis muutun baristaks (või teen presskannus). Aga muidu jah, väga rahul. Varem ka kõik masinad pärast kaht aastat pööritasid silmi ja viskasid ketsid kappi. Kui see peaks oma viimase hingetõmbe tegema, siis pole kahtlustki, et järgmine masin on täisautomaatne DeLonghi.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Oimaivõi 😂 Ketsid kappi😂😂😂 Mul läks kohe lõbusamaks! Sa oled ikka eriti usin, et viitsid eraldi jahvatada, ma liiga laisk selleks - tehku kõik või ärgu tehku üldse! Okei, praegune seis just nii ongi😀

   Kustuta
 2. Kumb kapsel sul on, see puru v vedelikuga?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Olen selle kapsli risti ja põiki läbi tuuseldanud :D Ikka puru peaks olema.

   Kustuta
 3. Blogger sõi mu kommentaari vist ära, vaevalt sina selle ära blokkisid kui mingi pahatahtliku trollimise, onju :P

  Ma täiesti heast südamest kirjutasin, et mul on Boschi VeroCafe LattePro ja elu ja tervise juures juba umbes 5 aastat. Paranduses olen temaga käinud ka, aga ainult selleks, et teada saada, et midagi ei ole katki - puhastamist vajas. Kodus ka puhastan, aga mitte üleliia kohusetundlikult. Julgen seda masinat soovitada küll.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mulle nii meeldib see "mitte üleliia kohusetundlikult" :D Vot ma vajan selliseid asju, millel ei pea seitse korda päevas pead silitama ja käpaga tagant lükkama :)

   Kustuta
 4. Mine homme Kultuurikatlasse kohvifestivalile. Saad teada, millist masinat tegelikult vajad :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Minu kohvifestival on ikka Soonlepas ju :P
   Sinna minematagi võin öelda, et põhiliselt surutakse sokikohvi (nimemälestus Brasiiliast), moodsa nimega Chemex.

   Kustuta