09 aprill 2018

Kevadine linnuke

Hurraaderii-hurraaderaa! Järjekordne Minu-sarja (rohe)linnuke on pesast välja lendamas :) Vahva Mariliis kirjutas ja minu tagasihoidlik isik lükkas õrnalt takka.
Esitlus juba järgmisel nädalal - ole kohal või sind pole olemas!
Neljapäeval, 19. aprillil kell 17.30 esitleme Viru keskuse Rahva Raamatus Mariliis Alevi "Minu Fidžit".

Autorit küsitlevad raamatu toimetaja ja kirjanik Mae Lender ning "Minu Okeaania" autor Lembe Mõttus.
Esitluspäeval on raamat esitluspoes müügil 10% soodsama hinnaga.Autor kirjutab: "Põgenen elu tõsiduse eest oma 27. sünnipäeval Fidži saartele. Mul ei ole selget sihti, on vaid uitmõte purjelaevale hääletamisest. Sealt aga rullub lahti teekond, mis viib linnalapse kaugetele saartele lihtsa maaelu keskele. Naeru, tantsu, laulu ja kummaliste kommete kaudu õpin elama nagu fidžilane. Külaelu argipäevas koon naistega vaipu, õpin kasutama kookospähklit 101 erineval viisil, tükeldan lehmakeret ja pidutsen just nii nagu fidžilased seal maailma serval.
Seisan ühes kohalikega silmitsi ka varjudega paradiisis: tõusvas maailmameres upuvad terved saared ja hääbuvad sajanditevanused traditsioonid. Tarbimishulluse tagajärjel muutub elu kaugel Vaikse ookeani saartel iga hetkega.
Reisimine ei ole enese leidmine, vaid hoopis kaotamine uutes olukordades, et ise uuena edasi minna. Katse-eksitusmeetodil loobumine kõigist neist minadest, kes ma ei ole. Fidžil seisan ka mina valiku ees, kas järgida unistust sinise ookeani avarusest või südamehäält…"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar