04 aprill 2018

"Parvlaev Estonia. Rootsi riigi hukk" Stefan Torssell


Haige olemise juures on kõige toredam see, et siis loetakse sulle raamatut ette. Asi, mis mulle muidu tavaliselt ei meeldi, aga kui sul valutavad nii silmad, kõrvad, hambad ja üldse kõik kohad ja igast su kehaavausest ja -poorist pritsib vett ja tatti välja, siis on peris hea, et keegi loeb.

Aga raamatu kohta tahan ma tegelikult öelda lühidalt ainult mõnda asja. Esiteks, kui te ka olete varem mõnd Estoniat puudutanud raamatut lugenud (ja ilmselgelt ennast seaks vihastanud) ja lubanud seda enam mitte kunagi teha, siis nüüd on see koht, kus on aeg lubadust murda. See ei ole selline nagu need teised, oo ei. See lammutab päris korralikult, seda ma ütlen. Samas ei ole Torssell vist päris niisama sooja auru väljaajaja (nagu mõni isehakanud uuriv ajakirjanik varasemalt), vaid tema peaks olema endine Rootsi laevandusameti mingine asjapulk, seega natuke teab midagi. 

Teiseks. Rootsi ja rootslased võib Estonia juhtumi näitel väga kenasti kokku võtta. Kui mäda üks ühiskond, see on päris karm.

Kolmandaks. Isegi kui teid see teema ei huvita, siis tekst on hea, seda ma luban. Kõik on öeldud otse, aga mitte labaselt lapiti, vaid mingi omamoodi stiili- ja huumoritundega. 

Tasub proovimist, ma leian.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar