02 aprill 2018

Põletavatest probleemidest


Gripi(laadse haiguse? Ega ma ju arstil pole käinud) tagajärjel horisontaali naelutatult lebades on olnud mahti nii mõndagi sisukat teha. Näiteks ohjeldamatult telerit vaadata (loe: pigem küll kuulata). Sellega seoses  kaks kolm neli tähelepanekut:

1) kas "Õnne 13" seriaalis on toimunud tugev paradigma muutus? Juhtus see ammu või on mingi värske teema sellega? Kui ma seda viimati nägin, siis see oli oma tuntud headuses ja kvaliteedis. Nüüd on tekkinud mingi kõrvalmaik, natuke sinna nende naljaseriaalide suunda, a la "Kellapid" või "Papad-mammad" või "Padjaklubi". Jah, Õnneka viimane osa oligi nagu vanainimeste "Padjaklubi", selline üle vindi keeratud ja  algklassijuntsudele naljakate naljadega. Stsenarist näikse muidu ikka sama olevat...

2) iga jumala kord, kui ma kõnnin Pirita mere ääres oma ringe, ma muidugi mõtlen Zuzule. Ainulaadne nähtus siiski meil siin, kas pole. See trikk, mis kesikud tegid Reidi teega oli nii vinge, et kuigi nad ei ole mulle sümpaatsed, siis selle lükke eest, kuis nad suutsid rohelised vaigistada, võtan ma oma nähtamatu mütsi küll nende ees maha! Isegi keskkonnaaktivistidel annab suu raha täis toppida, see on cool. Hiljuti just arutasime, et pole Zuzust tükil ajal miskit ka kuulda olnud, õige vaikselt "töötab", aga nähtavasti on ta tagasi oma liistude juurde pöördunud. Üks päev oli teda näha EASi ees hüppamas, nüüd siis teleris räpilahingus. O tempora, o mores...

3) tegelikult võiks sellest räpilahingust ka rääkida, kuigi ma kõiki saateid pole näinud. Segased tunded on mul sellega seoses. Natuke meeldib neid tekste kuulata, no et mida autorid on suutnud üles otsida ja riimi panna. Eks ta üks materdamine ole, suht otse ja lapiti, peent huumorit ja stiili sealt leida ei ole. Aga! Minu arvates oleks põnevam, kui vastase tekst oleks üllatus. Hetkel on ju aru saada, et tekstikirjutajad on omavahel koopereerunud, n-ö vastulaused on sisse kirjutatud. Sellest omakorda võib eeldada, et ka esitajad on teadlikud või vähemasti aimavad, mida nende kohta on välja kaevatud. Ei mingit põnevust. 

4) vaadates naljapäeva "Hommik Anuga" saates, kui veenvalt esines proua Talvik (tõeline näitlejameisterlikkus!) olematu salendava plaastri osas, tekkis mul suisa hirm, et kas kõik arstid suudavad nii veenvalt mille iganes kohta kõnelda. Päris karm. Nii võib mida iganes heausksele patsiendile kaela määrida.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar