02 mai 2018

Hellitatud rebased


Soonlepa rebased on end räimede aegu vist täis söönud - olen enneolematult nördinud! Lobisesin mina telefoniga, ise samal ajal räimi puhastades (kael on mul nüüd kange nagu tollel omaaegsel ülbikministril). Tõstan siis mulisemise vahepeal pilgu ja näen, et rebaseisand jalutab väljal, tuleb naabrinaise poolt ja õkva siiapoole. Jeerum, mul just head värsked räimepead ja sisikonnad, parim pidusöök ever. Kablutasin siis soojemalt riidesse panemata talle poolele teele vastu, kauss lahkelt ees. Siis jäin mõtlema, et ikka pagana külm on, mul pole võimalik sinna passima jääda tema söömist, aga pilti pean ju tegema, ega´s ma niisama teda sööta kavatsenud. Nii et tarvis ikka aknale lähemale need rapped poetada. Aga kuna ta nii kindlal sammul muudkui ligines, siis olin kindel, et ta väärt kraami igatahes üles leiab.
Mõeldud-tehtud, läksin tagasi tuppa ja võtsin mõnusa posängi sisse, telefon kenasti ootevalmis.
Tüübil oli tegelikult mu värskest kalakraamist jumalast poogen, nuuskis hoopis eilset grilliplatsi ja kadus üle kiviaia seltskonda otsima.

Nüüd ei teagi, kas oli naabrinaine tal juba kõhu täis söönud. Või... kas nad üldse hoolivad kaladest... Tegelikult see multikas, mille põhjal ma nii siva läksin talle kala pakkuma... seal vist hoopis rebane lollitas ju hunti ja pani tolle jääaugule sabaga kala püüdma...


Täiendus:
Ta tuli täna siiski. Tagasi. Küllap aimas, mis teda ootab. Seda hetke, mil ta pidulauas käis, ma kahjuks pildile tabada ei jõudnud, ent tal oli muidki asjatamisi ümber maja. Nunnu. Mul on peaaegu et koduloom nüüd vist.2 kommentaari:

  1. Kui on tikripõõsad ja sa neid armastad, siis pead nüüd need ära kaitsma. Mul tegi eelmine aasta üks suli puhta töõ.

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Arvestades, kuidas ta siin juba otsapidi ukselävel toitu nurub, arvan ma, et ta ei viitsi põõsast nosida - pean talle ehk ise ära korjama :)

      Kustuta