23 mai 2018

Ilus elu saare peal

Käes on päevad, mil ma kõnnin sametisel vaibal ja kõik on kollane, nii kollane. Natuke muinasjutuline on see aeg, mil kadakad õitsevad. Pisemgi tuulehoog paneb kollased tolmupilved liikuma, on kuidagi müstiline ja eriline. See, et elamises on kõik ühtlase kihiga kaetud, enam nii tore ei ole :)

Laekudes mandrilt eile õhtul, ei ole ma end veel olukorraga jõudnud kurssi viia, ent  kõige olulisem muutus kostus videvikuaegu tuppagi ära - mu näljased linnupojukesed tegid end täiel häälel (loe: piiksul) kuuldavaks. Hääle järgi tundub, et eelmisel aastal Soonlepa visiidi vahele jätnud kõrvukräts on tagasi! Eks ma siis täna uurin, kas nad on hõivanud ikka selle sama pesa terrassi kohal männi otsas või leidnud uue kodu. 


Jah, mulle ei meeldi vanu pilte siia riputada, aga no ta on ju nii armas, et ma lihtsalt pean teile meenutuseks ta siia panema :) Loodetavasti annavad nad end ka sel aastal näole ja saab uued klõpsud teha. Kui saabub aeg lennutunde võtma hakata, siis juhtub see kindlasti.

On ju puha põrutavad uudised :) Aga mitte ainult.
Paadisild on samuti vees (eelmisel aastal ei olnud näituseks).


Ühed käpalised (need on mul kõik loomulikult segamini) juba õitsevad.


Kaunis kuldking on samuti ootamatult õide puhkenud. Mullu tegi ta seda alles 07.06 ja tunamullu (kui oli erakordselt soe maikuu, ent paraku ka hirmus kuiv) 30.05. Hetkel on lahti küll umbes pooled õied, aga ma vaatasin ka võrdlemisi hommikul. Mulle tundub, et puhmas on tänavu natuke "lahjavõitu", lisaks on üks õis kahtlaselt poolik, mida ma pole varem täheldanud... Kas keegi on otsustanud kimbutada teda...? Sest näiteks üks käpaline oli küll kärsaga mullast lahti kangutatud ja õnnetult surema jäetud.


Pääsusilmad õitsevad ikka veel (!!!), kuslapuu õitses aga seekord nii ruttu, et leian veel vaid mõne üksiku kena õie, muidu kõik pudenenud juba, nõiahambad on samuti täies hoos ja barbariss on kohe-kohe õide puhkemas.
Mändide "tuletikud" on samuti kasvuhoogu kogumas:


Kiviaia võsast puhastamine edeneb visalt, ent siiski :)


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar