12 mai 2018

Ma ei osanud eluga midagi peale hakata ja istusin teleri ette


1. Ukraina - ma küll ei saa aru, kas see ühesilmne kutt tuli välja kirstust või pillikastist, aga laulab ta täitsa Harju, ptüi!, Ukraina keskmiselt. Üldiselt puue müüb sellisel võistlusel.

2. Hispaania - kas ma seda suudlust peangi nüüd terve loo ootama? Rahvas saalis näib juba tukkuvat igatahes. Kui nad samas vaimus jätkavad, siis pole isegi vahet, kas nad viimaks suudlevad. Mage! Ei tulnud midagi.

3. Sloveenia - ma olen mitu päeva pidanud loengut teemal "roosad juuksed on täielik out". Õnneks teeb slovenka selle, mis mul ebaõnnestus, nüüd kolme mintsaga ära. Ja püksid on ta ka koju unustanud.

4. Leedu - igal oma müüginipp, leedukas lüpsab nüüd Adamkust (või muud toredat tüüpi), nagu teada, lauluga pole siin midagi pistmist. Tegelikult on see tüüpiline ilus ballaad, aga alatud müügivõtted mulle ei meeldi. 

5. Austria - see oli vist see kutt, kes mängis mingis politseiseriaalis koera või muud sellist. Tüüp on "nii sügaval sees", et pakub Mangile tugevalt konkurentsi. Kui ta vaid teaks, et Eestis selle jutuga enam ei müü :)

6. Eestis - no see on läbi aegade selle riigi kauneim eurolaul, nii et mul pole midagi öelda.

7. Norra - see mees võttis vähemalt püksid kaasa, aga unustas pillid maha. Üks aasta oli tüüp mingi kujuteldava kaaslase Milkoga, tundub, et see võte hakkab popiks muutuma. Aga see Rybak on muidugi enesekindel, kui nii julgelt annab nippe eurolaulu kirjutamise kohta.

8. Portugal - aga kuidas ma nüüd räägin, et roosa on out?!?! Pole veel poole pealgi võistlus - palju neid roosinupukesi veel välja kargab... Ja mina esitaks Getteri asemel ka plagiaadisüüdistuse, sest roosapea hakkab vist vanaks jääma.

Vahepaus: sellele ühele saatejuhitibile võiks keegi lisaks "make some noise"-ile midagi muud ka õpetada. Aga ma annan talle andeks, sest tema omakorda andis võimaluse Elinale.

9. Suurbritannia - ma olen tegelikult veidi väsinud sellest popisüldist ja vikerkaartest laulmisest (mille taustal tuleb hästi originaalselt käega kerge poolkaar õhus joonistada). Aga ma saan aru, et see meloodia on meeldejääv. Mõnikord see loeb. Ja toob võidu.

10. Serbia - ilge uni on - kaua see pull veel kestab? Kuigi nalja pärast võiks ju võidu Serbiasse saata küll.

11. Saksamaa - "lugu ei ole eriti rõõmus"... see on küll hea sissejuhatus loole. Aaa, see on see väikese Toompere teisik, kohe poole sümpaatsem.

12. Albaania - "Eugen oli üllatunud, et finaali sai"...no shit. Selline originaalsus lööb mu jalust maha.

13. Prantsusmaa - tädi on stiilne, ega ma kurda. Laulu sõnumi nunnumeeter on ka põhjas, ilmselt raudpoltkindlalt esikümnes.

14. Tšehhi - nüüd köetakse publikum üles salto-ootusega.  Ma arvan, et tšehhid on saanud oma isikliku justinbieberi, isegi tsipa stiilsema. Huvitav, kas Tšehhimaa pisikesed tüdrukud ikka ka hulluvad ja kaubanduskeskuses järele jooksevad?

15. Taani - nüüd ma saan vähemalt teada, kuidas üks viiking võis välja näha. Oh heldus, neid on suisa viis tükki laval. Kas see on viikingite moonwalk? Päris hea. Ohoo, viikingite räpp tuli ka ära :) Ja lumi. Eks olegi kaua juba ilus suvine ilm olnud.

16. Austraalia - oh jeerum! Ma päriselt kardan selliseid naisi, eriti kui nad ka laulma juhtuvad, ööpimeduses. Aga koreograafia-vaarikas läheb küll raudselt talle (või mis see õuduste auhind oligi?) Ta võib oma pead kasvõi sada korda jalge vahele visata, aga see ei tee laulu paremaks... Kuigi, kui tema kummarduse sügavust vaadata, siis meie  esiteadmamees oleks sillas.

17. Soome - kuulge, ma juba lavalise aktiviteedi pärast paneks ta esikümnesse. Ja ilusti piuksub ju ka. Vähemused ruulivad nagunii. Tegelikult peaks mind võitu ennustava kilpkonnana (mis iganes ta nimi oli, see, kes jalka või hoki tulemusi mõned aastad tagasi ennustas) kasutama, sest kui üks laul mind kahe päeva pärast ärgates kummitab, siis see on kindel märk. Noh, praegu on muidugi vara öelda, sest enamusi lugudest ma kuulen esimest korda... annaks nad mulle ajapikendust esmaba hommikuni...

18. Bulgaaria - nii, järgmine nunnumeeter: lisaks autos magamisele, on elanud ka Taanis ja kuskil veel. Narkomaania - see müüb loomulikult. Tuhka sest laulust! Lõpus üritas natuke Elinat järele teha, no ei õnnestunud.

19. Moldova - taustatümakas on täpselt nagu Verkal kunagi, väheke klounaadi sinna tümpsu otsa. Kostüüm vaid erineb. Sellele laulule saavad küll vaid mõned meeltesegaduses õnnetud hinged hääli anda.

20. Rootsi - vähemasti on puusad lahti nagu vaja, ma muud positiivset ei oska nagu öeldagi.

21. Ungari - jesver, kas ungarlased teevad ka mingit hevivärki?! Kuigi ungarikeelselt kõlab see päriselt nagu kögöš-mögöš. Et kuulad ja kuulad, teritad kõrvu ja ikka mõtled, et soomlased jämmivad. Ei tea, kas nad ikka said aru, et nad tulid eurovisioonile? Reikop hakkas isegi meile ungari keelt selle kõige peale õpetama.

22. Iisrael - kui meil poleks tänavu Elinat ja La Forzat, siis võiksin selle tipskini võidule isegi alla kirjutada. Kogu show on olemas ja veel täie raha eest. Ja pervoteemad lähevad alati peale, eriti hästi tuleb see muidugi just Iisraelil välja (kuigi ka austerlased on selles osas edulisteks hakanud). Ma ei imestaks, kui see võidaks.

23. Holland - kantri kantriks, aga mis valudes see neeger seal tõmbleb? See laul... nomaitia... Oi kurja, neid tumemehi on seal ju päris mitu. Jagatud valu on ikka poole väiksem.

24. Iirimaa - üldse mitte minu jaoks lugu. Loo mõttes siis, geiteemat hetkel ei puutu. Selline... ühtlane, lame, pinisev tapeet, mida autos pikki otsi sõites saab paratamatult kuulatud. Sellist mussi on nii lademetes, et ma seda juurde vist siiski ei toodaks. Muidu, 90ndatel olid sellise babyboy-häältega laulude tõusuajad juba ära.

Üldiselt. Ega siin pikka juttu olegi. Esiviisik tuleks ikkagi Eesti, Soome, Iisraeli vahel ära jagada. Ma kuulan, mis siit veel tuleb, sest hetkeseisuga ei saa isegi viisikut kokku :)

25. Küpros - imelikul kombel üritab Küpros enda müügihitiks seda rahvusejuttu teha... Minu jaoks selline vassimise taktika ei tööta, aga kui nad seda nii järjekindlalt raiuvad, siis küllap nad julgevad panustada sellele. Figuuri poolest ma annaks talle kõrge koha küll, meeldejääva meloodia poolest niisamuti. Kui ma oleks endiselt diskopepu, siis ootaks Elinat kibedad ajad praegu, aga ei... jääb siiski Elina :)

26. Itaalia - kutid laulavad toredasti, aga on suht staatilised (isegi ei väänle põrandal, mis sageli sarnastes olukordades on artiste päästnud), seega oleks neile üks kena taustatantsija ära kulunud. Oleks kohe mitu pügalat kõrgem positsioon tulnud (oleks vast habemega nali, kui nad mu jutu peale nüüd võidaks, aga no seda ei juhtu, ma tean). 

5 kommentaari:

  1. Kui rahvas midagigi taipab, siis võidab alati ooper :) Enamasti on rahvas siiski pime, seega sõltub kõik mõningatest jõujoontest...kas geid, juudid, pagulaslaps Mercy või Küpros kui kuldne kesktee :)

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Ups, igaks juhuks täiendan, et geikategoorias on siis kaks pretendenti eks ju :)

      Kustuta