11 mai 2018

Mitu paari aluspükse sul on?


Ja siis tuli meie kaubapäeval välja selline kenasti kokku lapitud ja nööridega kinni säetud riidetükk. Nii kena nägi välja, et ei tahtnud nagu lahti harutadagi. No olgu, hommikumantel ju ei saa olla, aga ehk mingi hame või kentsakas hõlst...? Tutkit, ütleks targemad inimesed seepeale. Välja tuli hoopis intiimsem pesutükk. Ehk siis aluspüksid. Naesterahva omad. Kahjuks ei ole siit pildilt hästi aru saada, aga ma igaks juhuks mainin, et neil püksikutel (tänapäeva nappe püksikuid arvestades on muidugi suht veider neid mulle põlvini ulatuvaid ja kolm korda laiemaid pükse niimoodi nimetada) on siis üks pool... khm-hm... avatud, või lahtine, nimetage, kuidas soovite. 
Minu kõvaketta jooksutas säherdune lõige aga hetkel kinni. Et kas see lahtine "lõhik" jääb siis ettepoole? Häda nr 1 jaoks? Samas, nagu ma aru saan, siis sel ajal (eelmise sajandi algupoolel, kohati isegi esimene kolmandiku lõpuni) ei pööratud häda nr 1 tegemisele just kuigipalju tähelepanu, see käis möödaminnes, niiöelda käigu pealt, ka naistel (täpsemalt võid lugeda Heiki Pärdi raamatust "Eesti argielu"). 
Aga äkki siis käis see "lõhik" hoopis tahapoole, häda nr 2 jaoks? Äärmiselt mugav ja ajasäästlik, kas te ei leia?
Mul on nii palju küsimusi... ja mitte ühtegi vastust. 

Igatahes ma eeldan, et selliseid aluspükse riidekirstus päris mitukümmend paari ei olnud :) Ja hetkel jään ka vastuse võlgu, kas see konkretene eksemplar oli pruugitud või siiski tuleviku tarbeks kõrvale pandud, et ehk läheb tarvis. Samas... seal on mingid kahtlased pruunid laigud... aga eks kusagil pööningul seistes võib ka plekke ja laike sigineda 😀

P.S. Ega te ju ei lootnud seda postitust avades, et ma hakkan teile enda garderoobist kirjutama 😜1 kommentaar:

  1. Need on ilmselt nn lakaga püksid, vt siit http://blog.erm.ee/?p=4502

    VastaKustuta