12 mai 2018

MUNA


Sel suvel saab Soonlepas taas teatrit. Theatrum tuleb meitele Hiiumaale külla ja lavastab saarele igati sobiliku loo "MUNA" (autor ja lavastaja Andri Luup), mida augustikuus ühtekokku seitse korda mängitakse.

Osades:
Jan Uuspõld,
Helena Pruuli (NO99),
Maria Peterson,
Risto Vaidla (Kuressaare Linnateater),
Helvin Kaljula,
Elisabeth Peterson

Ühel väikesel saarel on maja, kus elavad tuntud helilooja Miikael, tema abikaasa Iida ja tütar Uuma. Heliloojal on tulemas sünnipäev, kui täiesti ootamatult kaotab ta kõnevõime. Miikael ei suuda enam sõnagi öelda ja ta ei teagi, mida öelda ja kellele. Tundub, et tal on juhtunud midagi tõsist ja ta ei suuda seda sõnastada. 
Peo eelõhtul tuleb mandrilt sünnipäevale ka vanem tütar Kiira koos kusagilt leitud peigmees Marioga, keda ta soovib tutvustada. Aga isa ei räägi midagi ja kui inimene ei räägi, pole kindel, kas ta kuuleb. Tema naine Iida on suures segaduses, sest ta soovib, et kõik läheks hästi, aga sünnipäev kisub vägisi kiiva. Tumma meest turgutatakse pigem sõnade kui tegudega ja peitu pugenud armastust otsitakse tikutulega taga; ühel inimesel ilmutab see hääbumise märke, teisel tahab sisemine kevad tärgata, aga armastusest lõplikult aru saada on keeruline. Pinget ei leevenda ka Miikaeli vaimukas poolvend Silver, kelle pidevad loomanaljad olukorda palju lahedamaks ei tee. On munadepühade aeg. Muna sümboliseerib midagi, mis on väliselt korras, aga mis sealt välja koorub, see alles selgub.

Väga hea põhjus meile külla tulemiseks :) Ja mis kõige parem, isegi kuupäevi on valida: 11., 13., 14., 15., 16., 17. ja 18. augustil, ikka kell 19.
Piletid saadaval Piletimaailmas ja Piletilevis.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar