10 mai 2018

Soonlepa kaubamaja

Achtung - achtung! Täna avati Sarve kaubamaja,aga meil oli eile Soonlepas isetekkeline kaubamaja avatud, isegi Partnerkaarti me ei küsinud. Üldse mitte ühtegi kliendikaarti. Kõik, mis vana sauna otsatoast tuli, see letti sai laotud. Ma oleksin justkui kommipoodi sattunud :) Otsaruum ise sai umbes nii tühjaks:Nii, ja nüüd on kaubapäev!

Kangarull, saate aru... Tulnud läbi aastakümnete, hoolega hoitud, tallele pandud... Esmane hinnang, et suisa kodukootud.

Käsitsi õmmeldud kirsad

Rauad kenasti all ja puha
Sukki oli mitu paari ja mis peamine - uued, kandmata, mis pidada olema võrdlemisi tavatu leid. Sedasorti rõivatükid jõuavad kaasaega pigem ikka räbalatena.

 Milline mantel, kas pole? Ilmselt Kärdla kalevivabriku toodangust valmistatud. Nööbinäidist säilinud siiski vaid üks ja ainumas.

Kudumishuvilistele midagi :)

Labakuid ja töökindaid samuti suurem laar. Sarvemeeste mõõtudele vastavad veel kusjuures. 

See punane oli tegelikult kellegi udupeen kostüüm olnud, raudselt pidurüü. Seelik, mille kinnisest see pilt, läks kahjuks kõige kaduva teed. Kostüümi ülemiseks osaks olnud jakk sai säilitatud. Muide, käsitsi õmmeldud!, aga nii peenelt, et minusuguse totu jaoks sama hea kui masinõmblus. Sinised kandid äärtes ja puha. Trukkidega, aga trukid samuti peenelt kokku sobitatud sinise niidiga.  Nööbid on mu nõrkus lapsest saadik olnud. Ja nüüd selline kausitäis :) Enamus muidugi esmapilgul selline suvaline kraam, aga te vaadake vaid alumisel pildil olevat üksikut punast suurt nööpi - ilma puhastamatagi on siin näha kalakujutised. Olen vaimustunud :)Selle sildi kohta meil arvamine puudub. Ilmselgelt reaalne nimi, sest Kaevatsi laid ja perenimena kasutatav Kaevats on siinmail laialt levinud, aga mille silt või mis puhul selline, ei tea...


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar