05 mai 2018

Teekond Hiiumaa-TallinnPole paremat teekonnast. Ühistransport on jumalik, eriti pärast pikka aega kadakate vahel rebastega kommunikeerumist. Mulle meeldib see 
   30min sadamasse 
+ 1h 15min praamil 
+ 1h 30min Rohuküla kohvikus 
+ 15 minutit sõitu Haapsalu bussikasse 
+ 1 h 40 min Haapsalust Tallinnasse

Keegi (ma nimesid ei nimeta) vaatas bussiaegu valesti ja nii ma sain rõõmsalt tühjas sadamakohvikus passida. Muidugi, tõelisel daamil on alati ridikülis kruvikeeraja ja vähemalt üks raamat. Nii saigi raamatu seltsis aega veeta. Mis oli oivaline!
Turisti mängimine on põnev ka selles osas, et siis saad aru kui abitu on mõni teine uustulnuk. Hoidku taevas, et ta veel muukeelne on, siis ei kujuta üldse ette, kuis ta hakkama saaks. 
Näiteks Rohuküla sadam. Seda, et seal on rohkem kui üks bussipeatus, ma teadsin, aga et neid on kolm (!). Kusjuures see, mida mul vaja, oli just eriti eemal, Vormsi väljumiste suunal. Sadamahoones otsisin sinisilmselt ka mingit sõiduplaani, aga seda loomulikult ei olnud, välja aitasid mind kohviku töötajad. Hiljem, iseteadlikult õigesse peatusesse marssides, oli seal postil sõiduplaan olemas, aga kamoon! - kui ma ei suuda leida õiget peatustki, siis kuidas ma peaksin sealse sõidugraafikuni jõudma?!

Haapsalu bussijaam (mis on tegelikult siis raudteejaam eks ole, mainin igaks juhuks neile, kes on minust veelgi võhiklikumad) on ka üks kentsakas koht. Ühelt poolt on see nii pisi-pisi, et isegi kui oled vales kohas ootamas, siis küllap sa vajaliku bussi ette sõites suudad kohale kapata. Ent ikkagi paras surra-murra, et kus saabuuvad, kus lahkuvad, kus pakkide mahavõtmine jne. Ja kui sa oled korra juba Rohukülas tünga saanud, siis galopeerid igaks juhuks kõigi saabuvate ja lahkuvate busside juurde :))))
Ja siis avastasin viimasel hetkel, et mul ei ole kunagi olnud mahti raudteejaama perroonil käia (ometi sõidan ma sellest keskmiselt 1-2 korda nädalas mööda, aga kes on siin pikemalt lugemas käinud, need vist teavad, kuidas me alati viimasel minutil ketsi tallame :D).

Tallinn. Närviline sipelgapesa. Õppustega seoses tõusid aina kopterid õhku. Kui need pausi tegid, siis hakkasid reisilennukid tõusma. Elu tahtis, et ma eelneva pika päeva kulminatsiooniks veedaksin veel tunnikese ka sealses bussikas. Ma otsisin kõige päikselisema ja vaba pingi ning sättisin end sisse. Raamatuga. Kõrval olid kaks naist, kes rääkisid aina... Hiiumaast. No ma räägin seda kogu aeg, et ka mandril olles kohe mingi magnetiga veab hiidlaste ja Hiiumaaga kokku. Õhtune Kärdla buss oli minemas peagi ja nii ma igatseva pilguga siis saatsin seda pikka rivi neist õnnelikest, kes asusid Hiiumaa poole teele :))) Mõni minut hiljem tõusis Kärdla lennuk õhku (muidugi mitte bussijaamast, aga no selle pisinupsiku tunneb kilomeetrite kauguselt ära).
Oehhhhh.
Ja ma istusin edasi selles sipelgapesas. Tegelikult, kui veedaks terve täispika päeva bussikas, siis ei peaks ülejäänud aasta jooksul mitte ühtegi raamatut lugema, filmi ja teatrietendust vaatama - elu näitelava on sedavõrd võimas. Ma ei hakka kõiki dialoogikatkeid siin ära tooma, aga sellist kulda te iga päev ei kuule :)

Aga lugemiseks on Tallinn ikka hirmus koht. Lõpetades kaks kõrvutist lehekülge ja libistades sõrmed üle lehe, on sõrme all paks liiva- ja tolmukiht. Soonlepas võin ma raamatu lahtiselt õue jätta kogu päevaks... ja ainus oht on kajaka tagumise otsa plärakas, ei muu.

4 kommentaari:

 1. Moskva-Petuški, ma ütlen!
  Käisidki päälinnas raamatut lugemas?:D

  VastaKustuta
 2. A ma käisin just raamatukogus, sinu blogi näpus. Selgub, et kõik su soovitatud raamatud on otsas / väljas! Sa kas soovitad super meinstriim kirjandust või siis on su blogil palju stalkereid, kes tormavad su soovituse peale laenutama :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Haa-haa, ma arvan, et asi pigem selles, et see meinstriim gööl loeb enamasti nii uut kraami, et see oleks nii ehk naa välja laenutatud.
   Ma siiski kahtlen, et siin blogis tohutult lugemisnäljas tegelasi käiks - v.a sina muidugi -, aga kuna need muljed lähevad ka fb lugemisgruppi üles, siis sealt vist korjab küll usinaid laenutajaid. Kõige hullem raamatukogude tühjaks tõmbaja pidavat ikka Kirjandusministeerium olema.

   Kustuta