05 juuni 2018

Kutsun külla!Nii mu head ja armsad! Te loete pealkirjast täiesti õigesti välja, et ma kutsun teid külla. On viimane aeg suveplaanid paika loksutada, sest selge on nüüd see, et kuigi ma mõne raamatu olen valmis treinud varemgi, siis esitlus tuleb päris esimest korda  Lisaks veel otse sündmuste keskel, sest raamatus "Minu Hiiumaa. Ähk läheb tarvis" toimub tegevus Hiiumaa kaunimas nurgas - Soonlepa külas, tegelased on elust enesest ja näituseks augustikuised Hiiumaa kohvikutepäevadki on end kaante vahele pressinud. Sõnaga, kõik on nii päevakajaline ja kohatruu, et mine või hulluks!

Ühepäevakohvik SOONLEPA PEGASUS on avatud 03.08 kl 15-20 (esitlus algab kl 16!)
Palun lahkesti osaleda 
P.S. Lilli mitte tuua! Aga kui on tungiv soov abistada kohviku mängimisel, siis ärge hoidke end tagasi 


Ühepäevakohvik Soonlepa Pegasus lehvitab vaimutiibu ja avab oma (p)õue üheks põgusaks hetkeks! Programm on tiine põnevatest ja toredatest inimestest ning kaunitest kunstidest raamatu ja teatrini.
Tänavu on põhjust rõõmustada, sest meie armas Soonlepa karjamõis ühes enneolematult toreda pererahvaga on raamatu sisse pugenud. Seega on oodata ajaloo esimest raamatuesitlust Soonlepas. 
Vaimutoidumenüü:


- Avapauk kell 16 Mae Lenderi raamatu "Minu Hiiumaa" (kirjastus Petrone Print) esmaesitlus. Sõna saab autor, lugude telgitaguseid avavad ja vastse raamatu kaante vahelt on lubanud korraks välja astuda tegelased: Helin-Mari Arder, Mamma poiss Margus Tabor, püstijala-koomik Taniel Kasemägi, Ave Alavainu (filmitegelasena, aga mitte väljamõeldud) ja muidugi ka mõni üllatuskülaline;


- Soonlepa Kino esitleb: Kata-Riina Luide intrigeerivad liikuvad pildid emast;


- Oma küla kunstniku Enn Johannes näituse "Olid õed, olid vennad..." avamine;


- Kordamisele tuleb ka Tõnise eelmisel korral ootamatult menukaks osutunud unenäoline jalutuskäik Keramaja (ja mitte ainult) juurde.


Seegi pole veel kõik. Juttu tuleb uue Eesti algupärandi lavastamisest Soonlepa Karjamõisas, mille maailma esietendus on 11. augustil just siinsamas.


Ja kel kõht siiski veel tühjaks jääb, võib end turgutada meie Väikeses Kotletipuhvetis, kuhu kirjaneitsi ise on lubanud oma väikeste valgete käpakestega kotlette praadida. (Väike vahvel käib ka asja juurde).
Isutekitaja raamatu tagakaanelt:"Kord astunud Käina mees mööda teed ja leidnud surnud varese. Mees pistnud varese tasku ja sõnanud: „Ähk läheb tarvis…“
Ähk läheb tarvis, mõtlesid ka Hiiumaal Soonlepa talukohas varem elanud kokkuhoidlikud inimesed, kes kõike ise valmistasid, kogusid, korjasid ja tänu kellele võiks siin kas või oma muuseumi teha.


Ähk läheb tarvis, mõtles üks mees ja otsustas ehitada veidra isemajandava keramaja. Seesama mees mõtles, et naistki võib tarvis minna, ja nii jõudsin tema tuules mina mandrilt Hiiumaale. Nüüd mõtleme koos, et ähk läheb siinsesse kõrvalisse saarenurka tarvis kultuurielu – Soonlepa mõisalauta jõuavad muusika, teater ja ühepäevakohvikud.


Ähk läheb meid tarvis, mõtlevad hiidlased, see täiesti oma nägu rahvakild, kelle visadus, töökus ning naljalembus on teada ja tuntud. Kui ääremaastumine hoogustub, kui kivilinna kutsuvad tuled meelitavad, kui ühendus mandriga on alailma heitlik – kui kaua suudavad hiidlased uskuda, et neid tarvis läheb…?


Nad teevad end aga jonnakalt suure maa inimestele kuuldavaks ega lase oma olemasolu unustada. See mulle nende juures meeldibki."

https://petroneprint.ee/raamatud/minu-hiiumaa/

11 kommentaari:

 1. Nüüd oli küll sihik täitsa vale - ma olen esiisade saarel käimas nädal varem:) Aga üritus loomulikult väga äge ja üle Hiiumaa pole midagi:D
  Ehk saan järgmisel aastal pihta!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Niisiis, Konn, ma olen ülipettunud, mitmel põhjusel:
   1) et ma mingi vanema postituse juures ei küsinud seda, mida endamisi mõtlesin - et kas sa oled otsapidi hiidlane? Sest noh, su huumorisoolikas reedab, et sa tavaline eestlane ei saa ometigi olla :)
   2) et sa nii valel ajal saarele tuled, mul pole sulle ühtegi etendust-kontserti ega isegi raamatuesitlust Soonlepas pakkuda :(
   3) et sa usud, nagu ma suudaks igal aastal uue raamatu valmis vorpida ja seda ka kärtsu-mürtsuga esitleda! Ei suuda, ka mina vananen muide.

   No aga kui julged, võid niisama piiluma tulla, me oleme äkki isegi olemas.

   Kustuta
  2. Kokku lepitud - vahetame raamatuid ka!:)

   Kustuta
  3. Oot, nüüd tekitasid põnevust... Sul ka raamat?

   Kustuta
  4. Iga kirjaoskaja saab tänapäeval raamatu ilmutatud!:D

   Kustuta
 2. Niuks, niuks, niuks, tahan kaaaaaa!!! No vähemalt raamatu saan kindlasti, kui muud ei saa. Ootan põnevusega.
  Aga Teie suvesse õnnestumisi, palju päikest ja noppige ikka kõik, mis leiate üles, sest noh, ähk läheb tarvis :-)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh, kullapai! Ikka nopime ja paneme tallele :) Ja loodame Sind ja Su mägilasi kodumaa pinnal suvel kohata!
   Muahhh!

   Kustuta
 3. Niiniinii hea! Ma ka tahaks!

  VastaKustuta
 4. Ai, kui kahju! Plaanid juba tehtud selleks ajaks - minek hoopis ühele teisele, pisut väiksemale saarele.
  Oleks hea meelega tulnud raamatuesitlusele ja kohvikusse ja muidu kaema...

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ja mina veel mõtlesin, et kaks kuud ette kiredes olen nagu pooletoobine :) Aga eestlased ikka tõsine planeerija-rahvas, puhkusega nalja ei tehta ja viimasele minutile plaane ei jäeta :) Siis näeme-kuuleme mõnes teises kohas ja teisel korral :)

   Kustuta