06 juuli 2018

Viisin Aino jalutama, vol 1

Tripi Heltermaa-Sviby-Haapsalu-Heltermaa koondnimetus on "Viisin Aino jalutama". Ainole meeldis küll, kuigi Hiiumaast paremat paika ta ei tea.

Tähelepanekuid retkelt.

- Esmalt merejuttu. Kehv on see, et ükskõik, kuhu minna tahad, peab alati roomama pool teed sedasama Heltermaa-Rohuküla praamiteed. See on lihtsalt nii haige. Vahelduse pärast ma ju sinna paati roningi üldse. Teiseks ajab mind hullult närvi, et ma pean merel sõites ka mingeid maha märgitud laevateid jälgima. Vähemalt sain ma täna tagasi tulles juhtida paati päris korraliku lainega, sellisega, mis pillutab sind peadpidi lakke, jalad maast lahti, nii et põhimõtteliselt rippud kramplikult rooli küljes. Esiklaas ka suurem osa ajast nii märg, et ega põhimõtteliselt välja ei näinudki. Igatahes oli mul nina vahepeal puhta Saaremaa poole.

- Vormsi ise oli päris toredake. Alul ehmatas küll ära, et jube palju inimesi seal, turistid küll põhiliselt. Paha üllatus muidugi see, et paat tuli panna poi peale, lisaks oli raskendatud paadilt maha saamine. Mis tähendas, et pärast esimese veini avamist enam maale ei tikkunud.

- Sviby uus sadamahoone näeb nunnu välja. Aga üks rasvane etteheide siiski: kes k....jätab duširuumi juurde WC ehitamata?! Esimesest viimase praami väljumiseni on jah I korruse WC avatud, aga õhtuks/ööseks pannakse see korrus lukku ja siis pead kuskil plastkempsus käima ja siis alles II korrusele pesema minema. Sul on nagu kanalisatsioonitoru ju olemas, lisaks võrdlemisi kohakuti, asi see siis II korrusele duširuumi juurde kemps ehitada ära pole. Ma jälgisin täpselt, kuidas ühe sommide jahi pealt üks mees käis õhtu otsa joonelt sinna II  korruse pesemisruumi, raudselt väljutas kõik oma õlleliitrid sinna. Varsti on see duširuum täielik pervourgas, ma ütlen.

- Saareline elu mulle meeldib, kõige täpsem info liigub suust suhu, eeltöömaniakid võivad arvuti ees klahve tühja klõbistada :) Üldiselt on kohe sadama juures rattalaenutus ja mingi snäki-joogimajake, sealt saab infi kätte, mis tarvis. Rattalaenutus oli vist mingi 10 eur/päev, kellaaegade pärast muretsema ei pea, nad elavad vist sealsamas üle tee. Nii et lippab kohale, kui miskit on. Rolleri rent oli 30 eur, aga no mina sinna rolleri peale küll ei roni :) Ennemini väntan, kuigi sport on endiselt saatanast :) Triinu tegi feissaris õige tähelepaneku - ma sain viimaks varakevadel (õilsal eesmärgil!!!!) soetatud trenniriietel viimaks hinnasildid küljest lõigatud. 

- Kui muidu on Murphy seadus, et rattaga sõites on tuul ALATI vastu ja tee ÜLESmäge, siis Vormsi üllatas. Tee läks kogu aeg mäest alla, uskumatu ime. Sõida palju tahad. 

- Maastik on Vormsil totaalselt teine kui Hiiumaal! Seal on pinnavormid mõnuga näha, Ja millised metsad! Kuna me laekusime Vormsile alles õhtul kl 18 paiku ja ilm ka pigem pilves oli, siis nende paksude metsade vahel oli ikka päris pime ja kummituslik. 

- Lõhn on Vormsil samuti sootuks teine. Ma ei tea, seal on vist niiskem, igatahes olid lõhnad kuidagi rõsked ja tummised.

- Jeerum, kuidas Vormsil linnud laulavad! Nagu mõnes lõunamaa vihmametsas, kõvasti ja erksalt. Täitsa võõras laul oli ja mõned linnud olid ka väljanägemiselt võõrad, eriti seal Püha Olavi kiriku juures. Täielik eksootika.

- Lisaks jääb Vormsist mulle eriti kirkalt meelde: kaunid majad ja aiad (kodukaunistamise meistriklass), prügimajad, bussipeatused, paargud, Diby valgusfoor...

Pildid juhtusid sedapuhku väga hallides toonides, aga mõelge ise värvid siis juurde :)

Vormsilased on hullult neid infostende paigaldanud. Muidu hirmus tore, aga kohati oli neid nii sagedasti, et no ei jaksanud end kogu aeg rattalt maha ajada :)

Saareelu :)

Poleks ju õige Vormsi-retk, kui rõngasristist klõpsu ei teeks

Talaar ootab


Random tütarlaps puu otsas, seltsiks sipelgad

See foor oli siis vist Diby oma

Raamatukogu, ei koorma KOV eelarvet ega midagist :)Prügimajandus

Sviby sadama päikeseloojang


Vaade magamistoaaknast


3 kommentaari:

 1. Mulle tundub praegu, et pool Vormsit jäi vist veel avastamata. Või avaldamata?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. 😀 Just-just, Sind ikka ära ei peta on ju😀 Nüüd Sa ütled kindlasti veel, et see ilusam pool 🙂

   Kustuta
 2. Jah, just täpselt- kohalike keeles ülemine ring, mis sul tegemata jäi, on võimsam, ürgsem, ülevam. Mõis ja avameri ja haldjametsad ja... Aga sul vähemalt on, mida järgmiselt retkelt meie kanti oodata!

  VastaKustuta