27 september 2018

Korfu vol 3, ehk rikkus ei anna häbeneda

Jube piinlik küll, aga ma olen bloggeri valgele lehele vahtinud juba pool tundi otsa ja mõelnud, kuidas küll seda Korfu reisikirja jätkata :) Korfu linn oli kahtlemata "nunnu" ja ma läheksin sinna iga kell tagasi, aga... Siis ma lappasin oma viletsavõitu telefoniklõpse ja leidsin - kuigi ma olen neid ka kümnete kaupa juba ära kustutanud -, et Korfu linna tipphetk oli kahtlemata allpool nähtav jaht. Täielik kummituslaev. Ebamaine. Müstiline. Esimese hooga tahaks öelda, et kole (praegu youtube´ist klippe otsides näen, et sealsetes kommentaarides kordub taoline hinnang niisamuti). Ent nähes seda jahti iga päev, erinevas valguses, erineva nurga alt, siis...  kurivaim, ta (sic!) on ilus ja püüab pilku! Kuidas see päikesevalguses küütles, kord heledam, siis tumedam, aknad jm avaused salapäraselt peidetud. 

Loomulikult kaapisin ma seda iludust nähes kohe mobiilis lahti ühe hindamatu lehe nimega MarineTraffic. Mereasjalistele on see ilmselt tuttav, aga isegi kui te pole mereasjaline, aga näiteks sõltute aeg-ajalt praamiühendusest ja sellega juhtuvad olema prajasti mingid jamad ja te pole kindel (loomulikult ei hakka te ju helistama asjaomastele instantsidele! Kes see tänapäeval ikka otse suhtleb, ikka saidid ja äpid on selleks ju), kas on mõtet Heltermaale praamijärtsi minna vaatama, kas Rohuküla poolt ikka see äsja rikkis olnud praam on tulemas või mitte, siis MarineTraffic aitab nii mõnigi kord ;) Otsida saab nii sadama või konkreetse aluse järgi aga ka niisama surfata. Otsitava laevukese kohta saab siis kohe reaalajas igasugust põnevat infi, nii tehnilisi andmeid kui ka parasjagu toimuva teekonna kohta. Hirmus põnev koht (pärast selle veebilehe leidmist paar aastat tagasi lõpetasin ma momentaalselt lennuliikluse reaalajas jälgimise :D)

Igatahes on tegemist väidetavalt kõige kallima jahiga üldse hetkel. Suuruselt vist siiski kõigest üheksandal kohal (milline häbi!). Venemaa miljardär Melnitšenko lasi selle enda tarbeks valmis visata, kätte saigi selle pähklikoorekese alles eelmisel aastal, maksma läks see kõigest tühised 400 milkut taala. Mastid sel on 90 meetrit kõrged ja tõepoolest, kõik teised jahid selle kõrval mõjusid kääbustena. Süvis on 7,8 m, tekke on seal 8. Ja näiteks ühel basseinidest on läbipaistev põhi, nii et seal mulistades võid jälgida ka veealust elu. Ja üks kajut olevat 30cm paksust klaasist, pakkudes mõnusat panoraamvaadet. Meeskonda peal poolesaja ringis, reisijaid mahutab paarikümne ringis. Mõistlik, väga mõistlik, ma ütlen.


Õhtuti mattus laev pimedusse, kuigi loomulikult oli seal peal elu. Praegu internetis piltidel on näha, et jahil on korralik iluvalgustus ka olemas, nagu jõulupuu :) Eks siis vastavalt tujudele.
Kui internetis veel tuulata, siis leiab ka täispurjedes pildi, ka see on sürr, ma ütlen.
Alumises klipis, kui viitsida veidi pikemalt vaadata, on ka näha, kuis toimub pardale minek.

Sõber MarineTraffic näitab, et hetkel on paat Korfu sadamast lahkunud, hulbib küll veel Vahemeres ja sihiks Antibes. Pole paha.
Ah jaa, paadil on ikka nimi ka, kuigi äärmiselt vaimuvaene - "A". jah, just nimelt "A". Üllatus-üllatus, tuletatud Andrei ja tema abikaasa eesnime esitähest. No tõesti :)

Paadipede on nüüd rääkinud, aitäh tähelepanu eest :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar