09 oktoober 2018

Korfu vol 7, Situ-situ!

Korful ringi kolades võite juhtuda kuulma üht nääpsukest tütarlast lauldes venitama "Situ-situ!" Eriti suure tõenäosusega võib see juhtuda seal Bintzani hotellis. Ärge talle siis seda pahaks pange, ta ei ürita sugugi eesti keeles ropendada, vaid tegelikult laulab teile Tormise Jaanilaulust seda "Sõitu-sõitu"-kohta.  
Nagu juba varem mainitud, oli sel ajal Korful mitukümmend koori ringi liikumas, Eestistki neid tervenisti kolm seal laulmas. Kohati näis, et igal tänavanurgal kostus eesti keelt ja jalutas vastu mõni linases kleidis linalakk-neid. Võistlemiste-esinemiste vahepeal harjutasid koorid ka oma hotellides, mina, mittekoosseisulisena, sain seda tralli kulisside tagant jälgida. Nii ma veendusingi oma silmaga (loe: kõrvaga), kuis Tormis noortele hotellitöötajatele samuti pähe puges. Tõsi, mõni ime, kui sa kuuled tundide kaupa "Sõitu-sõitu! Sõitu-sõitu", jääb ikka kummitama küll :)
Mul endal ei olnud probleem niivõrd selle Jaanilauluga kui liile-lailega (Lõpetus ja kojuminek), pärast reisigi kulus veel hea hulk päevi, enne kui selle peast välja sain. Võib-olla ma seetõttu õiget Korfu touchi kätte ei saanudki, ikka virvendasid silme ees triibuseelikud ja kumisesid rahvalaulud. 
Selle viimase pildi autor on küll üks kohalik seeniorhurmur, kelle nimeks (üllatus-üllatus!) Spiros. Eestlastest oli ta nii vaimustuses, et trügis mindki endaga pildistama, ent seda pilti pole ma tema kanalitest veel leidnud, küllap imetleb seda üksinda kodus :) Või tuli nii kole pilt, et oleks tema renomeele halvasti mõjunud :)
Koorifestivali suurimaks väärtuseks minu jaoks jäid siiski antropoloogilised vaatlused. Üks koori jagu ühest rahvusest inimesi, omamoodi läbilõige ühiskonnast, on selline parajalt hoomatav inimkogum, et vaadelda ja võrrelda ja mingi üldine pilt kokku panna... juudid, argentiinlased, venelased, soomlased, norrakad...

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar