16 oktoober 2018

Korfule joon alla

Näib, et ma ei viitsi Korfust enam midagi kirjutada ja kuna teie hulgas on alati neid, kes ei viitsi Mae pikki heietusi lugeda, tahaks kohe ja lühidalt kogu info kätte saada, siis teema lühidalt ja asjalikult kokku ja lukku.
Pildil Mae blogi lugeja, kes mõtleb näpp suus, et mida ta nii pikalt jaurab kogu aeg.

- Korfule mine omal käel ja unusta igasugused paketikad. Kui ei leia lendamiseks häid pakkumisi, siis kaalu ka võimalust lennata kuhugi mandril (olenevalt reisu pikkusest võibki niimoodi mõistlikum olla).

- Majutu julgesti kuhugi korterisse. Tärnihotelle on mõõdukalt, ent sinna pole tarvidust minna, kui teil just mingi eriline sündmus tähistamist ei vaja.

Kui te tahate ka Korfu reisil selles palees ööbida, siis võin teile ettemaksuarve teha (tegemist ülisalajase ja ennenägematult hea pakkumisega, sest seda paleed te juba booking.comist ei leia, ma luban!)
- Kodumaiselt reisibüroolt ära ekskursioone võta, kui aga tõepoolest kardad omapäi seigelda või on mingi muu põhjus, siis loomulikult müüakse ka kohapeal neid päevatrippe igal sammul. Üldiselt on saar mõnus avastada ka liinibuss-rendiauto-kombo abil.

- Mine kindlasti merele, mis iganes viisil see sulle paremini passib!

- Paadirent - tead, loe ikka see minu pikem kirjutis selle kohta läbi, ja otsusta siis.

- Korfu reisi ajaks unusta karskus ja dieet! Souvlaki ja mixed grill pole küll vaeva väärt, aga kõike muud kühvelda kuis jaksad. Ma näen siiani pea igal ööl moussakat unes. Kui kellelgi on infot, kustkohast võiks Tallinnas moussakat saada, siis ma olen üksainus suur kõrv.

Kaalujälgijate grupi hoiatuspilt, milline näeb välja kümnendal päeval tütarlaps, kes püüdis korfulastega samas tempos saia manustada.
- Korfu on rassistide paradiis! Pagulasi ja neegreid napib (üks jalatsipoodi pidav svensson, kes juba 30 aastat Korful elanud, kõneles sellest pikemalt, tema just seepärast sinna pidama jäigi ja rääkis õõvastavaid lugusid Stockholmi linnajaost, kus ta ema tänini elab, lisaks harutas ta võrdlemisi põhjalikult lahti poliitilised tagamaad pagulaste sissevõtmisest - tema jutt oli sedavõrd kaine ja asjalik, et ma ostsin temalt lausa kaks paari ühesuguseid jalavarje:)). Kelle unistuseks on reisil neegrit paitada ja oma vere ja higiga teenitud lepalehed mõne sellise kukrusse toppida (saades vastu pihuga mõttetuid kulinaid), see mingu kuhugi mujale puhkama. Ilmselt selle eelneva tõttu ei ole ka randades, vanalinnas, transpordisõlmedes agressiivseid kauplejaid. Äärmiselt rahulik puhkus.

- Tunne end tõelise Eevana! Kuigi salarannad ei ole p ä r i s salarannad, siis katseta neist mõnda siiski, naudi alastust, uju ja päevita ahistavate hilpudeta. 
(Kui sa ei ole merel ise oma teekonna peremees, aga rõivad tahad sellegipoolest seljast heita, siis Mirtiotissa rannas võid seda teiste omasugustega teha).
Tunnista, et sa just klõpsasid pildil, et oma silmaga veenduda... milles? Täiesti haige tüüp, ma ütlen.

- Korful ei pea jootrahaga sekeldama, nad ei ootagi seda. Vahetusrahaga ei mingit susserdamist.

- Joo end jääkohvidest oimetuks, nende valik on üüratu ja kvaliteet, tõsi küll, seinast seina. Ja ei maksa mõelda, et ah, küll ma hiljem Eestis joon - ma mõtlesin ka eile Virus, et meenutan vanu häid Korfu aegu ja tellisin jääkohvi... Aga oi kurja, kui külm see oli ja kui kaua kulus selle konsumeerimiseks! Mõttetu ressursi raiskamine. Lõunamaades läheb frappé ikka õigesse auku ja annab olemisele efekti.


- Korfu lennujaam on õudus kuubis - mine sinna nii viimasel minutil kui võimalik. Mul endal küll mälupilt puudub, aga tundub, et see võib olla midagi sinnakanti nagu Sharmis 2000ndate päris alguses (huvitaval kombel ei meenu mulle see lennujaam parima tahtmisegi korral...). Mahult väike, ent kogu aeg tihkelt täis topitud inimesi, äärmiselt umbne, istekohti jagub umbes igale viiendale reisijale ja samas vaimus edasi. Imikud ja väikelapsed röögivad õhupuudusest. Söö enne sisenemist kõht täis, sest seal oli küll üks kohvik, aga see on nii punnis täis, et sa ilmselt ei pääse löögile. Kusjuures see ei olnud sugugi mingi tavatu päev (ei mingit streiki, lennud olid täitsa kenasti graafikus, kõrghooaeg läbi, suvaline hilisõhtune kellaaeg). Ja kui sa nüüd loed seda lõiku siin, maandud Korful, haarad pagasilindilt oma sumadani ja mõtled, et hmmm... Mae ajas vist kägu, kõik on ju täiesti tipp-topp, siis jah, saabudes oli meil ka ruumi piisavalt, õhku piisavalt (olgu, me maandusime hommikul pool kaheksa ja kuudikukatust polnud päike veel sulatama hakanud), rahvast paari lennukitäie jagu ja mitte miski ei andnud aimu, milliseks saarelt lahkumine kujuneb. 

Head reisi!


7 kommentaari:

 1. Mul jäi praegu lugedes kripeldama: kas sa tõsiselt samastad neegrid (või mis iganes silmatorkavalt erineva välimusega inimesed) agressiivsete, pealetükkivate kauplejatega - või laiemalt probleemiga? et kui keegi sünnib tõmmumana, siis on ta automaatselt pealetükkiv, tülikas, võimalik, et kriminogeenne? või mis sa täpselt silmas pidasid?

  VastaKustuta
 2. Ma lähtusin just sellest lõunamaades levivast tüütusest. Ma ei ole naljalt näinud valget või kollast "müügimeest" ajudele käimas, ikka need mustad. Ja siis on need valged häpid naised, kes muidugi kütavad hagu juurde müügimeeste innukusele.

  VastaKustuta
 3. Vastukaaluks minu samavõrra anecdotal evidence, samuti lõunamaalt - Itaalias oli üldiselt nii, et kui mõni kohalik mees juttu tegi, siis ainult külgelöömiseks. Autotuututamisest pole mõtet rääkidagi (sattusin pärast Eestis peaaegu liiklusohtu, sest olin harjunud, et viisakas tütarlaps teeb autosignaali peale kivinäo ja vaatab rangelt otse enda ette). Ühesõnaga kujunes välja selline valvas hoiak, ilmega "ma ei näe ega kuule teid üldse". Parasjagu tüütu.

  Ja kui ma enne lahkumist viimase pikema jalutuskäigu tegin ja vanalinnas trepi peale puhkama istusin, tuli üks Kamerunist pärit arstitudeng juttu ajama, sest vaatas näo järgi, et ma olen vist kah välismaalane - ja see oli nagu sõõm värsket õhku - ta oli kuu aja jooksul esimene mees, kes tegi minuga juttu nagu inimesega.

  VastaKustuta
 4. Mul on ka plaan peatselt Korfule minna ja otsin nüüd järjest nippe ja trikke, et reis paremini sujuks. Kuna ma ajaliselt ei saanud reisimisse palju plaanida, siis otsustasin seekord reisibüroost reis võtta. See https://www.novatours.ee/puhkusereisid/kreeka/corfu tundus kõige asjalikum. Muidugi oleks tore panna kõik ise kokku, aga mõnikord peab ka professionaale usaldama. Aga sellegipoolest on tore näha, et meil nii palju rändajaid on. Ega see ilmaasjata ütlus pole, et igas maailma sadamas on üks eestlane :D Aga arvestades, et ma olen reisimises suht algaja veel, siis ootan nõuandeid, mida kindlasti kaasa võtta. Help, kõik nõuanded on oodatud!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma loodan, et leidsid ka kõik siinsed elnevad Korfu-postitused üles, olen päris pikalt muljetanud oma kogemustest ja tähelepanekutest, lisaks ohtralt hinnanäiteid. Ehk on veidi abi planeerimisel.
   Mida kaasa võtta - raske soovitada. Korfu on igati Euroopa ja seega on poes-apteegis kõik saadaval, nii et kui tekib mingi probleem ja rahakott kannatab, siis saab kohapeal kõike.
   Sellised üldisemad soovitused oleksid nagu ikka... päikesekaitsekreem ja sääsetõrjevahend. Loomulikult ei kimbuta sääsed kõikjal ja kogu aeg, aga usu mind, KUI nad juba kimbutavad, siis tundub ka pool tundi kannatamist kole :)))))
   Temperatuuri ilmselt oskad arvestada, aga kui ka on kuum aeg, siis ikka midagi soojemat kaasa. Mägedes õhtud sageli jahedamad (öömaja pannes alati ei teadvusta enda, kas ja kui kõrgel see tegelikkuses on). Ja kui oled matkahuviline, siis järsul ja kivisel rajal on kinnine ja tugev jalanõu omal kohal ;) See muidugi sõltub, milliseid ekskursioone kavatsed võtta.
   Ja need nn korallisussid või mingid kinnised veejalatsid, need võivad ka marjaks ära kuluda, sest randu on Korful absoluutselt igasuguseid, mõned päris kiviklibuse põhjaga, kuhu paljajalu valus minna.

   Korfu reis saab kindlasti äge olema, olen juba ette kade!

   Kustuta
 5. Kas Koful Uber ja muud sõidujagamisteenused ka levinud on?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ütlen ausalt, ei tea. Meie kasutasime autorent+ühistransport kombot ja saime täitsa hästi hakkama.

   Kustuta