06 november 2018

Freddie ja kurgiribad

Pühapäeval läks sügismasendus eriti hulluks ja ma läksin päikest otsima. Esmalt Kumusse kohvikusse, mis oli muidugi kummaline valik, sest seal on mul harva õnne olnud. Tavaliselt satun ma sinna oblastisse enne mõnd kontserti ja kitsuke söögisaal on siis pilgeni täis. Seekord kontsertikut ei olnud, aga ikka nagu sõda oleks üle käinud. Võib-olla on neil tööjõunappus. Mingi segadus juhtus ka meie tellimusega.
Räimefilee võinuks olla hea, kui seal kübekegi soola või pipart või mi-da-gi-gi oleks maitseks pandud. Üks märkus veel: ribastatud kurk näeb ülivinge välja, aga seda on neetult keeruline süüa. Päriselt. Umbes nagu spagettegi kahvliga süüa oleks, vaid selle vahega, et spagette kannatab ümber kahvli keerutada, ent jäika kurgiriba mitte. Põhimõtteliselt nägin ma seda kurki süües välja nagu äpardunud mr. Bean, kes esmalt songib kurgiribasid kuidagi ühte asendisse korrastada, et siis neid lühemaks lõikama hakata. Kui ribad on ühtepidi, on vaja kuidagi kahvel neisse haakida, mis on juba paras pähkel. Siis saad kurgiriida lühemaks lõigatud, ent ega see sellepärast veel kahvli peal ega otsas paremini seisa. 

Pilt on illustratiivne
Päike kukkus juba sellise kolinaga, et me lippasime siva autot võtma ja siis mere äärde päikest otsima. Saare peale pole ma samuti ammu saanud, seega kavatsesin ühtlasi ka Hiiumaale aseainet otsida. Tundub, et lähim saar asub ehk Püünsis, nimeks Pandju. Vaese mehe Hiiumaa, ma ütlen.
Kui saarele/laiule minek oli veel kuiva jalaga, siis tagasitulek mitte nii väga. Pikemale piknikule minnes tuleb seega vesiseks tagasiteeks valmis olla.

Edasi ühiskinokülastus. Oma algatusel ma ilmselt "Bohemian Rhapsody" filmi poleks vaatama läinud, aga kui ma juba saalis istusin ja korralikult bassi kuulsin, siis sain aru, kui õige tegu see ikka oli. Ja ma igaks juhuks mainin ära, et pole kunagi olnud mingi Queeni fänn või muud sellesarnast. Loomulikult tean neid lugusid ja eks need aastatega üha enam panevad ka kaasa elama. See on nagu ABBAgagi. Küllap on nende muusika meist juba sedavõrd läbi imbunud, et kuidagi alateadlikult  ümised kaasa laulda või toksid kontsaga rütmi kaasa, kuigi lindistanud neid pole ja postreid seinale samuti mitte kleepinud.

Tunnistan, et peategelane oli mulle alguses absoluutselt ebasümpaatne, aga kuidagi iga minutiga selles filmis mängis end sümpaatsemaks. Ja kuigi siin oli ohtralt klišeelikke episoode - aga äkki need klišeed ongi staaride puhul juba nii tavalised? -, siis ikkagi puges kogu see lugu lõpuks naha vahele. Tempo oli samuti paras ja mõned vaimukad repliigid lendasid ka. Loomulikult ootasin põnevusega, kuidas on lahendatud tema ekstravagantsed, ja ilmselt ka saatuslikuks saanud, suhted, haigus ja surm. Nende kolme najal oleks nii mõnelgi filmitegijal kiusatus odavat populaarsust koguda, sest siin juba intriigi ja pisarakiskujat jaguks. Labaseks pornoks õnneks siiski ei läinud, haigus sai paraja osa oma tähelepanust, ent ei mingit liigset melodramaatilisust ja surm... Lõpplahendus oli ideaalne mu meelest, helge lõppnoot.
Minu jaoks kõige hingekriipivam ja ehk ka üllatavam oli kogu see tema suhe esimese naisega. Tunnistan, et see oli mulle uudne moment, sest ega ma end tema elulooga pole kurssi viinud, kuid lisaks veel ka kõik see... klammerdumine ja... ma ei teagi, naise poolt vaadatuna võis see periooditi tegelikult ikka paras põrgu olla, kuigi filmis liiga süvitsi selle liiniga ei mindud. 

Aga siiski on see film, mida ma igatahes soovitan, kui just Queeni muusika vastu mingit eriti suurt tõrget ei ole. 

3 kommentaari:

 1. KUMU kohvikuasjandus - täiesti arusaamatu ka minu jaoks. See võiks olla Kadrioru ja Lasnamäe vahel väga popp koht, sealt voorib tohutult rahvast mööda (venelased Kadriorgu jalutama ja tagasi). Norm kohvik tõmbaks ka muuseumi inimesi juurde. Aga...

  Kas see Queeni film oleks teismelisele plikale ka okei?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma arvan, et oleks küll okei (kui tal selle muusika osas erilist vastumeelsust ei ole), sest seal olid igasugused narko- ja seksiteemad tõepoolest väga taktitundeliselt lahendatud. Vähemalt minu arvates. Ja liiga diip või muidu soiguv uimps see ka polnud, suudab ilmselt huvi üleval hoida küll :)

   Kustuta