03 detsember 2018

"Külaline" (PÖFF)

Kuna mul on siin parajasti Egiptimaa vaheetapp, siis leidsin sobilikult PÖFFi põhivõistlusprogrammist egiptlase Hadi El Bagoury filmi "Külaline". Ma ei tea, mis tundega oleksin puhtalt lehelt seda vaadanud, ent pärast "Minu Egiptuse" toimetamist  oli see kui kirss tordil. Minu-sarja raamatud on ju pisi-pisikesed, ülemäära sügavuti pole võimalik kõigi teemadega minna, kuid loomulikult jõudis/jõuab nende kaante vahele veidi kristlust ja islamit, ekstremiste, niqabi kandmise (mitte)vajalikkust jms. Just see erinevate usugruppide ja tõekspidamiste vastandumine saab selles raamatus huvitav olema. 
Ja eilne film oli kantud täpselt neist samadest teemadest. Ohtralt nalja ja lõpuks ka märulit sinnajuurde. Lugu kooriti kinolinal kiht kihi haaval lahti, seega keeruline midagi täpsemalt siinkohal ära rääkida. Üllatavaid pöördeid oli rohkem kui üks :) Kahtlustan, et kõigi detailide olulisusest ehk ei saanudki ma aru. Lisaväärtuseks minu jaoks oli mu temperamentne tumedamat verd naaber, kes nähtavasti konteksti paremini tundis ja sellele häälekalt kaasa elas :))) Tänu temale mõistsin ka mina, kui ekraanil tegelased mõne järjekordse fiaskoga hakkama said või plahvatusohtliku uudispommi kaaslastele edastasid. 

Ja otse loomulikult oli filmis elutoas taustal näha vitriinkapp serviiside ja kristalliga, millest Sandra ka Egiptuse-raamatus kirjutab. 2 kommentaari:

  1. Olen oma filmipäevikusse teinud selle filmi kohta märke 25. juulil:

    VÄGA HEA. Pisut on kahtlus, et see on filmiadaptsioon millestki, ehk näidendist? Kui nii, siis ütleks hoopis SUUREPÄRANE. Suurepärased on ka näitlejad, iga karakter detailides välja mängitud. Väga hea lavastus, arvestades, et kõik toimub ühes võttekohas. Ning muidugi kogu teema, mis selles heas stsenaariumis on kajastatud, detailides ehk tavaeurooplasele mõnes osas segane (nimed ja prohvetid), aga põhiideena vägagi arusaadav. Väga hea see ringkompositsiooniga algusesse tagasitulek ja siis puänt.

    VastaKustuta