15 märts 2019

Emakeelepäeva jätk

Naasin (emakeelepäevale paslik sõna, ma tean) puhkusest puhkamiselt Rakverest. Linnast, millega ma ei oska midagi peale hakata ja nii ma sinna elu jooksul olengi sattunud kõigest kolm või neli korda. Üks neist seotud defka Linnateatri etendusega, mida sai spetsiaalselt sõidetud Rakverre vaatama, kaks korda spaaga. Mul on karvane tunne, et üks läbisõidutrip on veel olnud, sest mulle tuleb üks söögikoht seal iga kord kahtlaselt tuttav ette.

Aqva oli hää nagu karta oligi. Noh, soe, valge ja kärbsed ei hammusta. Hommikusöök selline nii ja naa, aga õhtusöök küll taevalik. Filipiinlannadel (?) lasin seljas ronida ja lihaseid peksta (lihased siiani haiged, öösel magan selg praktiliselt õhus) ja liitri õli masseerisid nad mulle kah pähe. Olin sunnitud täna koguni juuksurit (salongis oli täna olukord, kus Reelikal värvis juukseid Reelika ja administraator letis oli Reelia... rohkem salongis rahvast ei olnudki sel hetkel) hoiatama, et mina küll ei tea, kas värv siia peale hakkab või mitte :) Kosmeetik sattus samuti hästi tore olema, kahjuks nime ei vaadanud. Põhimõtteliselt olen ma nüüd väsinum kui enne.Aga seda ma küll ütlen, et teenindajad on Rakveres tase omaette! Päriselt, irooniata! Nii spaa poolel, Fiores kui ka Sarvikus.

Magada aga ei saanud ka koju laekudes, sest TAFFClub kostitas ilusa emakeelse muusikaga, Persona: Lauri Saatpalu. Ja milline nauding! Kõigi nende viimaste aegade tillitamiste kõrval, kus vaevalt poolteist tundi rõõmu pakutakse, oli nüüd ühtäkki peaaegu kolm tundi head muusikat. 


Kohale läksin ma põhimõtteliselt esimese poole pärast. NUKU etenduse "Mees, kes ei teinud mitte midagi" järel olin ma omal ajal emotsionaalselt oimetu. Kui tuli uudis, et Hooandjas on plaadiprojekt üleval, olin ma samuti kohe käpp. Plaat on kodus juba ribadeks kuulatud ja üldiselt mu kaaskondsed hakavad valjult ohkima, kui näevad mind seda plaati näppimas. Nüüd aga kogu plaat uuesti esitamisel - kui see pole õnn, mis siis üldse?! 
Lugude vahel sõnaline osa Saatpalul ja Lauli Otsaril. Kontserdi teises pooles peamiselt lood plaadilt "Isaga draakonil". Olulise taustajõuna laval veel Paul Daniel, Marti Tärn, Tanel Ruben, Madis Muul ja teises osas jämmimas Tafenau isiklikult.
Ja muidugi on meil kõigil ütlemata suur rõõm Lauri uute prillide üle, mille rahvas küll mingil põhjusel välja naeris, aga mida ta ennastunustavalt terve aja ette pani ja eest ära võttis :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar