15 märts 2019

Olematu öömaja, ehk Varadero


Millega võrrelda Varaderot? Ei oskagi. See on elutu ja vaimuvaene kuurort. Kuulen juba pahaseid hüüdeid tagaridadest - mis mõttes elutu? Seal on ju kogu aeg üks tants ja trall ja tagaajamine. Nojah, ongi, pesueht kuurordielu. Kogu saareriba on pikitud suurte hotellide ja väikeste casa particularedega. Kõik on suunatud turistile. Korra võib selle üle vaadata, aga veeta seal kogu Kuuba puhkus... 
Kusjuures kui lugeda veidi vanemaid reisikirju, siis ma saan aru, et need eramajutused on alles võrdlemisi uus nähtus Varaderos. Veel mingid aastad tagasi olid need siin keelatud, kõik turistid ikka suurtesse hotellikolakatesse kenasti ritta.

Meie Varadero paraku roosiliselt ei alga. Esiti tahab taksojuht meid välja visata sarnase nimega hotellilaadse asutuse ees. Õnneks me ei roni siiski maha ja juhime tähelepanu valele majale. Edasi läheb otsimiseks juba aadressi järgi. 

Bookingu kinnituskirjal olevat aadressi lihtsalt ei eksisteeri. 

Aadress on mustvalgel kirjas, taksojuht loeb seda üht- ja teistpidi, aga reaalsuses sellist maja pole. Esialgu ei võta ta ka suurt midagi ette, et asjas selgust saada - laiutab käsi ja tahaks meid kõikse parema meelega ühes kohvritega tänavanurgal maha tõsta. Eestlased praktiliselt nügivad teda juba ribidesse, et küsi ometi kohalikelt (keda liigub ju igal sammul, sest kuurort on tihkelt inimesi täis). Esiotsa satume ainult mingite uimaste teenindajate otsa, kes juhmi näoga õlgu kehitavad ja kelle silmis no kohe mitte ühtegi tulukest ei sütti.
Viimaks hakkab sohver end siiski agaramalt liigutama,  sest ta näeb, et tal meist lahti saada ei õnnestu. Mingil hetkel arutab meie casa aadressiküsimust juba väike taksojuhtide konsiilium. Nemad peaks ju ometi kohalikke nurgataguseid hästi tundma! Küsitud saab ka mingitelt turvameestelt, kes igavledes vahipostil konutavad. Mõni ei oska midagi kosta, teine juhatab paar tänavat kuhugi edasi. Sinna sõites juhatatakse jälle tagasi eelmisesse punkti. Hädaga üritame ka telefonile helistada, aga seal keegi muidugi ei vasta, lisaks jääb automaatvastajast mulje nagu oleks tegemist hoopiski mingi Hispaania numbriga. 
Lõpuks leiame mingi hotellitädi, kelle silmad löövad särama ja nägu on hämmingus, et kuidas me nii elementaarset asja siis ometi ei tea ja leia. Taksojuht saab suunised ja me sõidame minema hoopis teises suunas. Peatume casa ees, mille nimi Bookingu kinnitusel olevaga otseloomulikult ei kattu. Pildi osas ei tea kommenteerida, sest netiühenduseta ei ole meil võimalik ju pilte üle lapata, sest kinnitusel on vaid üks 1x1 cm pisike ruuduke seda pilti. 

Majast veereb välja naljakas murumuna ja kukuvad siis taksojuhiga seletama. Tüüpide nägudelt on võimatu välja lugeda, kas me oleme õiges või vales kohas. Üheltpoolt väidab tädi äärmiselt segases hispaania-inglise segakeeles, et ta ootab küll nelja inimest, aga nagu pigem Sloveeniast. Samas nagu kutsub meid edasi tulema. Taksojuht kukub ka kohvreid maha laadima. Kui üritame küsida, kas see on õige koht, siis kord saame vastuseks ei ja siis jälle jah, ja nii mitu korda. 
Murumuna-tädike tuuseldab oma paberites ja näib, et sloveenlaste ootamisest on ta juba "loobunud", ikka vist eestlasi ootab :) Kogu aeg jaurab ta mingist Leah´st, kes üldse majutuse üles pannud netti ja kelle oma see olematu majaga aadress nagu on... Mitte muhvigi ei saa me aru :) Miks ei võiks siis Bookingus õige casa nimi ja aadress olla...? Kuidas need teised siia oskavad tulla ja öömaja üles leiavad? Tema ise näib kõige enam muretsevat üldse piltide ja tegelikkuse mitte kattumise pärast. Muudkui korrutab, et toad pole samad, mis piltidel. No meie ei oska sel teemal arusaadavalt kaasa vaielda. Lisaks oleme ju tunnike tagasi olnud valmis, et ette broneeritud ja makstud öömaja me ei näegi ja peame selles kuumas hakkama üldse uut kohta otsima. 

Siinne öömaja just vaimustusest kiljuma ei pane, aga ehk ongi see keeruline kohalejõudmise teekond seotud sellega, et kliendi meeled nüristada ja siis ta lepib juba ükskõik millega :) See on täpselt selline casa, kus tagumises nurgas võiks paar rasvast ämblikut mind luurata. Igaks juhuks alustan ruttu rummiga, et ma ei näeks ega kuuleks, kui nad mind ründavad. Taevale tänu, et meil siin vaid kaks ööd olla on :)


Kahe toa vaheline mõnusalt vilu katusealune oma rohelusega päästab toaga kaasnevast masendusest


On jalatsite pesupäev...
Aga sellest majutuse segadusest kõneldes. Varaderos toimunut ei suudagi me lõpuni mõista ja lahti seletada. Et mis see siis ikkagi oli... Samas tuleb meil ühes järgmises linnakeses veel ette seda, et bronn on ühte kohta, aga sujuvalt pukseeritakse meid teise kohta. Tõsi, seal vähemasti oli broneeringul nähtav aadress ja öömaja nimi reaalselt olemas, lihtsalt meie laekudes lendas kohale tüüp ja viis meid sada meetrit edasi teisele tänavale ja teise nimega öömajja. 
Kas on tegemist mingile samale klannile kuuluvate majutustega, mis Bookingusse pandud üles vaid ühena... Või oli broneeritud majas mingi probleem ja nad eelnevalt leppinud kokku meie ümber paigutamise... Ei tea. Ja ju ei peagi teadma :)

Selle Varadero casa osas tahtsin TripAdvisorisse hoiatuse panna, aga kui ma reisilt tulles seda üritasin teha, siis nägin, et lootusetu. Tegemist on väga levinud casa nimega (ja ma ei räägi praegu sellest hotellist, mille ette meid ka algselt viidi) ja sama nimega on Varaderos täitsa casa olemas. Lihtsalt teises kohas, teistsuguste piltidega... Seega ma ei saa ju oma hoiatust siis kuhugi riputada, sest siis teen ma sellele teisele majutusele liiga...Segane värk, ma tean :)

2 kommentaari:

 1. Päriselt?! Booking.com on end minu jaoks alati väga usaldusväärsena näidanud ja ma olen sealtkaudu ikka väga palju endale katust broneerinud.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Päriselt-päriselt, ka meie jaoks oli see esimene kord säherduse portsu otsa sattuda.
   Tõsi, praegu Bookingut vaadates, on selle casa piltide hulka ka paar "reaalset" pilti tekkinud, millel ka näha märge, et "uus pilt". Jääbki lõpuni segaseks see asi :)

   Kustuta