15 aprill 2019

Protestiks või nii...

Ah ega ma tegelikult väga protestigi või midagi, lihtsalt... Vahel on tarvis vastuvoolu ujuda. Selgus, et nädalavahetusel oli põhimõtteliselt kaks asja, mida suurem osa siinse maanurga rahvast tegi, nimelt tutika vaaterattaga tiirutamine ja tühja südame kontsert, siis ma otsustasin mõlemale selja pöörata.

Linnavaateid, vaat et ilusamaidki, läksime otsima Kiek in de Köki, ikkagi mu blogi nimekaim või sedasi :) Minu ajal (mis tobe väljend) käidi ju ka klassiga ekskursioonidel, aga mulle ei meenu väga ühtegi Tallinna tretti, seega peab kõike nüüd ise tagantjärele avastama. Perepilet 28 eurot (täpselt ei tea, aga küllap sama hinnaklass vaaterattaga?) ja astu uusvanasse maailma, mis sisaldab nelja torni ja bastionikäike, üks põnevam kui teine. 

Näitus "Puhas vesi. Tallinna veevarustuse lugu" korjatakse kuu lõpus ära, nii et kiirustage, huvilised. 


Suveks jalatseid valimas

Lisaks üldhariduslikele momentidele jäävad meelde valusad reielihased (vale jalatsi valik), et mind venelaseks peeti (Eestis pole seda seni juhtunud) ja "võrratu" giid bastionikäikudes. Nimelt käikudes kolades sattusime kokku ühe eestikeelse grupiga, kellele giid vaprasti jutustas ja lahkesti lisas, et kui küsimusi on, siis julgesti küsitagu. Mispeale viis sekundit hiljem üks nii 10-12aastane poisslaps uuriski, et mis kohas me käigus praegu oleme. Giid vastas seepeale entusiastlikult, et see polegi praegu tähtis... ja seletas siis hoopis midagi muud.Pühapäeval, kui Poska uulits pärastlõunal totaalselt umbe läks ja ma pidin poliitikute näolappidega autosid oma akende all minutite kaupa nägema (üritus oli absoluutselt apoliitiline loomulikult), otsustasin linnast üldse ära minna. Kallavere, Jõelähtme, Koljunuki, Neeme jt seesugused kohad mõjusid kuidagi rahustavamalt.


2 kommentaari:

 1. Kui tagantpoolt alustada, siis Koljunuki sadamas on suurepärane restoran "Veer" - kena vaade ja sümpaatne teenindus. Toit - nagu ikka:)
  Gazirovka tundub uuemapoolne, mina mäletan ümarate nurkade ja rohkemate nuppudega beežikas-kollaseid automaate. Aga ma olen mammut kah!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. No tüüpiline, et keegi mulle midagi ei räägi! Ma leidsin selle resturaani sealt eest jah, aga kuna ei osanud säärases kohas söögikohta oodata, siis laekusin sinna täiskõhuga. Teinekord paluks oma teadmisi siiski aegsasti jagada.

   Ma lapsena olin sedavõrd selle magusa vee lummuses, et ei mul olnud aega mingeid nurki või värve tähele panna :)

   Kustuta