27 veebruar 2018

"Preili Julie" Linnateater

Foto: Linnateatri koduleheküljelt
Lavastaja: Laura Jaanhold
Osades: Ursula Ratasepp, Kaspar Velberg, Elisabet Reinsalu


Ei saa vist öelda, et ajatu lugu... sest ma ei ole päris kindel, et see tekst just selles võtmes kõik need 130 või enam aastat võinuks lugejat/publikut kõnetada, ent kahtlemata tohutult huvitav ja aktuaalne materjal tänasesse päeva. Julie ja Jeani vahekord oli kui kiigemäng, kord oli üks dominant, siis teine. Kord ahistas üks, siis jälle teine. Lõppeks määrasid pisiasjad, kuhu poole tasakaal kaldus... Elus, muide, on samamoodi, ei ole alati kõik selgelt must ja valge nagu sageli uskuda ihatakse...

Hetkede hetkeks minu jaoks oli üsna etenduse alguses stseen, kus Kristin ootas Jeani tantsult mõisapreiliga  tagasi. Sellesse, vaikuses sündivasse, esmapilgul staatilisse ootusesse oli pandud naiste ootus antud olukoras läbi sajandite. Väga sügav ja valus hetk.

Linnateatri intiimne väike saal andis lisaväärtuse. Järjekordselt esimeses reas istudes oli võrratu ülevaade näitlejatööst. Need silmad ja need pilgud...
Ja muidugi on mul hää meel, et ikka põrandapesukaltsuga vehiti ja tegelaste silmapesuvett peale lendas - kohe said aru, et piletiraha on asja ette läinud :) /see oli nüüd nali, eks ole/ Üldse oli väga kodune lavakujundus, nii palju üks ühele tuttavaid detaile :)

Üks tõrvatilk siiski oli - muusikalise poole pealt lõpulugu oli kuidagi liiga... siga ja kägu. Kuidagi sobimatu, rikkus lõpp-punkti ära. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar